Ücretsiz Olan Ebeveyn Takip Uygulamaları

Yeni içeriğimizde ücret ödemeden kullanabileceğiniz ebeveyn takip uygulamalarına değiniyoruz. İşte en iyi ebeveyn takip programları…

Günümüzde anne ve babaların ebeveyn takip programlarını kullanması zaruri bir durum hale geldi. Bu durum çocuğun dışarıda veya evde cihazlarla neler yaptığını takip etmek amacıyla önemli olup, aynı zamanda onların güvenliklerini korumak açısından da önem teşkil etmektedir.

Çocuklara telefon veya tablet vermenin onlar için iyi olduğunu düşünsenizde bunun yerine başvurabileceğiniz pek çok daha iyi yöntemin olduğu bilinmektedir. Çocukları tamamen teknoloji den koparmak da yanlış bir durum olacaktır. Yani bununla ilgili olarak bir kontrol mekanizması kurarak gerekil sınırlandırmaları yapmak gerekir.

Çocukları tamamen kısıtlamak yerine interneti nasıl kullandıklarını gözeterek gerektiği durumlarda sınırlandırma yapmak daha isabetli bir çözüm olacaktır. Çocukları takip edebilmek için kullanılabilecek olan çeşitli ebeveyn programları bulunmakta olup bunlara sizler için değinelim:

MMGuardian Parental Control

Bu uygulama Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda istenmeyen, sakıncalı internet sitelerinin engellenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda gelen aramaları engelleme, süre limiti ekleme gibi özellikleri de bulunmakta olup, bu bağlamda tercih edilebilecek olan ebeveyn takip programlarından biridir. Ancak uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Norton Family

Çocuğun siber zararlılardan uzak bir şekilde güvenli internet kullanması için geliştirilen bir program olup, Android ve iOS işletim sisteminde kullanabilirsiniz. Çocuğun ekran başında geçireceği süreyi düzenleyebileceğiniz gibi çocuğun coğrafi konumunu da öğrenmeniz mümkündür.

FamilyTime Parental Control

Ebeveynlere çocuklarının telefonunu uzaktan takip etmeye imkan tanımakta olan bir uygulamadır. Bunun yanında çocuğu internet üzerindeki zararlı içeriklerden uzak tutmak için güvenli arama özelliğini etkinleştirmelidir.

Screen Time – Parental Control

Çocuğunuzun ekran başında ne kadar vakit harcadığını öğrenebileceğiniz uygulama aynı zamanda hangi uygulamaları ne kadar süre kullandığın tespit etmenizi sağlamaktadır. Bunun yanında hangi YouTube videolarını izlediğini, hangi internet sitelerini ziyaret ettiğini ortaya çıkarmaktadır.  Ücretsiz versiyonunda daha çok ayrıntılı rapor sağlayabiliyorsunuz ve çocuğunuza kısıtlamalar getirmek istediğiniz zaman ücret ödemeniz gerekebiliyor.

SecurTeen

Çocuğun ekran başında geçirdiği süre boyunca cihazda kontrolün sizin elinizde olmasını sağlamakta olan uygulamanın üçüncü taraflar ile veri paylaşımının olmadığı yönünde beyanda bulunmuş olduğunu da belirtmek gerekiyor. Uygulamanın aramaları izleme, çocuğun web geçmişini kaydetme, çocuğun ekran başında neler yaptığını izleme gibi özellikleri bulunuyor.

Cevap bırakın