Ücretsiz Olup Arkadaşınızla Beraber Oynayabileceğiniz Çoklu Oyunculu Oyunlar

Bu yazımızda ücretsiz olan, arkadaşınızla beraber oynayabileceğiniz çoklu oyunculu moda sahip olan popüler video oyunlarından bahsediyoruz.

Video oyunu alanında çok farklı türde video oyunları bulunmakta olup yeni yazımızda sizler için ücretsiz olup arkadaşınızla beraber oynayabileceğiniz çoklu oyunculu video oyunlarına değiniyoruz.

Fortnite

Arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz son derece popüler bir battle royale oyunudur. Amerika’da popüler olmasıyla beraber tüm dünyada büyük bir şöhrete kavuşan video oyunuyla ilgili olarak Epic Games yaptığı çeşitli iş birlikleriyle oyunu çok başka bir seviyeye yükseltti ve günümüzde en çok oynanan oyunlardan biri oldu.

Valorant

FPS oyunu Valorant, günümüzde binlerce aktif oyuncuya sahip olan oldukça popüler bir oyun. FPS deneyimini kendi stili ile harmanlayarak oyuncuların ilgisini çeken bir oynanış tarzı çıkaran Valorant, ücretsiz bir biçimde arkadaşlarınız ile beraber oynayabileceğiniz kaliteli, etkileyici oyunlar arasında yer alıyor. Dilerseniz oyun içerisinde normal modda, dilerseniz de rekabetçi modda oynayabiliyorsunuz.

PUBG

PUBG oyununun hem normal hem de PUBG mobile isimli mobil sürümü bulunmakta olup, battle royale akımının önemli öncülerinden biri olarak kabul edilen video oyunudur. Gerek grafikleri gerek oynanışı ile oyuncuların sevdiği PUBG içerisinde hayatta kalan son kişi olmak için çaba sarfetmeniz,  zorlu mücadelede hayatta kalabilmeniz gerekiyor.

Dota 2

Yüzbinlerce aktif oyuncuya sahip olan, dünyanın en popüler MOBA oyunlarındandır. Hatta MOBA oyunlarının atası sayılan bir yapımdır. Şu an günde 700.000’in üzerinde kişinin aktif olarak Dota 2 oynadığı bilinmektedir. Dota 2, kendi içerisinde normal ve özel modlara sahiptir. Bu bağlamda normal modlardan sıkıldıysanız dahi özel oyunları da oynayabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

Son yılların popüler akımı olan battle royale akımına özellikle pandemi döneminde katılan bir video oyunu olan Call of Duty : Warzone, bu özelliği ile dikkat çekmiş ve oyuncuların yaygın olarak oynadığı bir video oyunu haline gelmişti. Çok kısa bir süre zarfında milyonlarca oyuncuya ulaşan yapım özellikle hızlı oyunları seven oyunculara hitap eden bir tarz sunmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok detay sunmakta olan video oyununda silahla ilgili yapılabilecek çeşitli geliştirmeler bulunuyor ve geliştirmelerin sonucunda bir sonraki oyuna girdiğiniz zaman yerden bir silah aldığınız zaman daha önce yapmış olduğunuz değişiklikler otomatik bir biçimde yeni silahınıza yansıtılıyor ve bu da oyuna yönelik aldığınız keyfi artırıyor.

Apex Legends

Diğer battle royale oyunlarına göre biraz daha farklı bir oyun mekaniği bulunan Apex Legends video oyununda seçeceğiniz karakterlerin kendisine has yetenekleri bulunmakta olup, Warzone ve PUBG kadar popüler olmasada yine de büyük bir kemik kitleye sahip. Oyun içerisinde oynanabilecek 20’nin üzerinde karakter yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Counter Strike: Global Offensive

CS GO yapımı, CS serisinin son oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Gerek stres atmak gerekse rekabet etmek için oynayabileceğiniz video oyununu ücretsiz olarak indirip çalıştırabilir ve büyük mücadelelere katılabilirsiniz. Çıkışının üzerinden uzun süre geçen ancak buna rağmen güncelliğini yitirmeyen popüler bir oyundur.

League of Legends

MOBA oyunlarından bir diğeri olan League of Legends, bu hususta son derece başarılı bir yapımdır. Özellikle rekabetin üst seviyede olmasıyla öne çıkmakta olan yapımda üst liglere çıkabilmek için mücadelelere katılabiliyor ve keyifli vakit geçirebiliyorsunuz.

Cevap bırakın