USB-C Kablo Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni yazımızda USB-C kablo satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurların neler olduğuyla ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte konuya dair detaylar…

Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için kullanmak üzere USB-C Kablo satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.  USB-C kabloların kalitesi sanıldığından daha fazla önem arz etmektedir.

USB-C kablo satın almadan önce pek çok bilgisayar ve şarj adaptörünün hala USB-A tipi girişlerle birlikte geldiğini unutmamalısınız. Dolayısıyla USB-C bir cihazı bir yerlere takabilmek için USB-A to USB-C kablo almanız gerekecek. Bu kablonun bir ucu USB-C , öteki ucu ise USB-A olacaktır. İşte kablonun kalitesi bu doğrultuda daha çok önem arz temektedir.

USB-C kablolar yüksek akımı destekleyecek bir düzende tasarlanmış olup hemen hemen hiçbir USB-A, USB-C’nin çıkabileceği yüksek akımı destekleyecek nitelikte değildir. Bu nedenle düzgün bir şekilde tasarlanmamış olan kalitesiz kablolar cihazınızı bozabilir.

Kaliteli olmayan bir kablo akıllı telefonun olması gerekenden daha fazla akım çekmesine sebebiyet verebilmekte olup üreticinin sattığı lisanslı, sertifikalı ve orjinal şarj kablosunun seçilmesi önem arz etmektedir. Bu nedenle “alt tarafı kablo” diyerek geçmemenizi ve tercihinizi belirlediğimiz bu üç kıstası göz önüne alarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın