Valheim Çapraz Platformda Oynama Yöntemi

Bu yazımızda Valheim oyununu çapraz platformda nasıl oynayabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuya dair tüm ayrıntılar…

Iron Gate tarafından 29 Eylül günü Xbox Game Pass ve PC platformu için yayınlanan Valheim video oyununu farklı cihazlardan arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Bu hususta uygulayabileceğiniz adımlara değinecek olursak;

İlk olarak oyunun Steam kitaplığı üzerine gelerek oyunun üstünde iken sağ tık yapın. Ardından Özellikler bölümüne girin ve Beta kısmını seçin. Sonrasında kod bölümüne “yesimadebackups” yazınız ve kodu kontrol et kısmına tıklayınız.

Uygulayacağınız bu işlemle beraber açık beta çapraz platform açılır menüde mevcut hale gelecektir. Ardından menüde oyunu seçiniz ve güncellemenin tamamlanmasını bekleyiniz. Bunun öncesinde dünyalarınızı ve karakterinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Açılır menüden Hiçbiri seçeneğini seçerek de canlı oyuna geri dönme işlemini uygulayabilirsiniz. Sunucu değişimi ve katılımcıları düzenleme için bir şifre ekleme ekranı da gelecek olup, çapraz oynama seçeneği de bu ekranda yer alacaktır. Yeni sunucu seçeneğinde olduğu gibi bunu da isterseniz açıp kapatabilme imkanınız bulunmaktadır.

Katılım sağlamak isteyen her oyuncunun aynı oyun versiyonunu çalıştırmakta olduğundan da emin olması gerekmektedir. Eğer özel bir sunucu çalıştırmaktaysanız diğer platformlardaki oyuncuların katılmasına izin verebilmek için “-crossplay” parametresinden faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın