Victoria 3 Hatası Çözüm Yöntemi

Bu yazımızda Victoria 3 oyununda meydana gelen hatanın giderilmesi için uygulanabilecek olan yöntemlere ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz.

Victoria serisi için üçüncü ekleme 25 Ekim günü piyasaya sürülmüştü. İsveç merkezli Paradox firmasının şu ana kadar çıkardığı en derinlikli strateji oyunu olan Victoria 3, Steam kullanıcıları tarafından yaygın olarak indirilip oynanmaktadır.

Victoria 3 video oyununu almanızın ardından heyecanlı bir şekilde giriş yaptığınız sırada can sıkıcı hatalarla karşılaşmış ve oyunu oynayamamış olabilirsiniz. Bu durumda sorunun çözümü için Paradox tarafından yayınlanacak resmi bir yamayı beklemeyi de seçebilirsiniz ancak bunu tavsiye etmeyiz çünkü uzun sürebilir. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak sorunu bertaraf edebilirsiniz:

Çözüm metodu:

İlk olarak Victoria 3 launcher klasörüne gidiniz. Bunun için C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Victoria 3\launcher yolu klasik yol olup kullanabilirsiniz. Oyunun kurulu olduğu yolda Launcher Yoluna girmenizin ardından launcher-settings.json dosyasını not defteriyle açınız ve FormatVersion değerini 1.1 iken 1’e düşürünüz. Yani “formatVersion”: 1 şeklinde ayarlayıp kaydederek kapatınız. Ardından oyunu tekrar başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyiniz.

Alternatif çözüm olarak Paradox Launcher v2 uygulamasını kaldırmayı ve oyunu doğrudan Steam üzerinden başlatmayı da deneyebilirsiniz.  Problemin giderilip giderilmediğine ilişkin yorumunuzu aşağıdaki bölümden yazabilir ve destek talep edebilirsiniz.

Cevap bırakın