Vivo iQOO Satış Rakamları Dudak Uçuklattı

Bazı telefonlar var ki kendilerinden beklenenin çok daha üzerinde satış rakamlarına ulaşıyor. Vivo iQOO modeli de bunlara gösterilebilecek güzel örneklerden biri oldu.

Akıllı telefon kategorisinde eskiden daha çok popüler markalar iş yapmaktaydı fakat son zamanlarda çok popüler olmayan akıllı telefon şirketlerine de büyük bir şans veriliyor ve bu şirketler verilen şansı gayet iyi değerlendiriyor. Vivo da bunlardan biri oldu.

Vivo, ilk etapta pek bilinmezken gerçekleştirdiği başarılardan sonra son zamanlarda epey bilinen, popüler akıllı telefon markalarından biri haline gelmeyi başardı. Şirketin bu yıl içerisinde piyasaya sürdüğü en iddialı model ise Vivo iQOO idi. Bu cihaz Mart ayında piyasaya sürülmüş ve büyük dikkat çekmişti.

Vivo iQOO modeli Mart ayında piyasaya sürüldükten sonra toplam 1 milyon satış rakamını devirdiği ortaya çıktı. Yani telefon yalnızca aylar içerisinde böyle önemli bir başarı elde ederek Vİvo’ya çok büyük bir gelir kaynağı sağlamış oldu.

Oyun odaklı bir telefon olan iQOO, bu bağlamda güçlü donanımlara sahip. Özellikle işlemci ve GPU tarafında iddialı bir ürün. Cihazın 1 milyondan fazla satmasının altındaki sebeplerin başında bu yatıyor. Elbette nispeten uygun fiyattan satılması da bunda önemli bir etken.

Cevap bırakın