Volvo 2019’dan İtibaren Elektrikli Otomobil Alanına Ağırlık Verecek

Volvo hali hazırda elektrikli otomobiller üzerine çalışmalar sergiliyor fakat somut olarak tamamen elektrikle çalışan bir otomobil sunmadı. Şirketin bunu ne zaman yapacağı merak edilirken bu konuda önemli bilgiler açığa çıktı.

Yeni gelişmelere göre Volvo, 2019 senesinde ilk kez tamamen elektrikle çalışan bir otomobil çıkaracak. Şirket şu anda söz konusu otomobil ile ilgili yoğun çalışmalar sergiliyor. Hem çevreye duyarlı hem de cep dostu bir uygulama sunulması amaçlanıyor.

2019 yılında sunulacak olan otomobilin geçen yıl tanıtılan 40.2 konseptinin üretim versiyonu olarak karşımıza çıkacak.  Yani tasarımsal anlamda konseptin belli olduğunu şimdiden ifade edebiliriz. Bazı ufak dokunuşlar haricinde çok bir değişiklik olması beklenmiyor.

Volvo’dan Henrik Green tarafından yapılan açıklamada, Volvo’nun mühendislerinin en rekabetçi aracı ortaya çıkarabilmek için sıkı bir şekilde çalıştıkları kaydedildi.

Elektrikli otomobil kategorisi otomotiv sektörü için geleceğin kategorisi olarak görülüyor ve bu noktada pek çok şirket elektrikli otomobil pazarında yer alabilmek için çaba sarfediyor. Volvo, önümüzdeki yıldan itibaren bu alanda girişimlerini çok daha arttırarak nokta atışı yapmaya çalışacak.

 

Cevap bırakın