WeTransfer Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni yazımızda dosya transfer hizmeti WeTransfer ile ilgili olarak bilmeniz gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Dosya transferleri için kullanılabilen WeTransfer, çevrimiçi ve aynı zamanda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir hizmettir. Uzun senelerdir kullanılan WeTransfer, basit bir sisteme sahip olması ile diğer programlardan öne çıkmaktadır. WeTransfer ile dosya transferi gerçekleştirmeniz için üyelik almanıza veya ücret ödemenize de gerek yoktur. Yine de üye olduğunuzda veya ücretli abone olduğunuzda hizmetinize farklı özellikler de dahil edildiğini hatırlatalım.

Kuruluşu 2009 yılına dayanan Wetransfer, ücretsiz ve çevrimiçi olarak dosya transfer hizmeti sunan şirketler arasında öne çıkanlardan biridir.  Aynı zamanda farklı bulut depolama servislerinde hesabınız bulunuyorsa bunları kullanıp sadece bir bağlantı aracılığıyla da dosya transferi yapmanıza imkan tanımaktadır.

WeTransfer kullanmanın bazı avantajları bulunmaktadır : Herhangi bir indirme veya kurulum yapmadan, sadece tarayıcı ile kullanılabilir. Ücretsiz olarak 2 GB transfer alanından yararlanılabilir. Yüklenen dosyalar 7 gün sonra kendiliğinden silinir. Gün içerisinde istediğiniz kadar yeni transfer bağlantısı oluşturma imkanınız vardır. Onu kısa süreliğine bir depolama aygıtı olarak kullanabilirsiniz.

WeTransfer aracılığı ile dosya gönderimi yapmak için dosyayı internet sitesinin arayüzüne yüklemek ve bir bağlantı oluşturmak yeterli olmaktadır. Peki WeTransfer nasıl kullanılmaktadır?

WeTransfer kullanımı

İlk olarak WeTransfer internet sitesini açınız. Transfer etmek istediğiniz dosyaları yükleyiniz. Dosya transfer bağlantısının gönderileceği mail adresini yazıp sonrasında kendi e-posta adresinizi yazınız. Dosya başlığı ekleyiniz. Aktar butonuna tıklayınız. Üye değilseniz mail adresinize gelen kodu giriniz. Böylece transfer işleminiz gerçekleşecektir.

WeTransfer kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var: Gönderici ve alıcı bölümüne gerçek mail adresleri yazmak önem teşkil etmektedir. Yazmış olduğunuz mesaj, bağlantıya sahip olan herkesçe görülebilir. Yine dosya adınızı herkes görebilir. Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız tek seferde en fazla 2 GB boyutunda dosya transfer edebilirsiniz. WeTransfer onay kodu bazı durumlarda istenmeyen kutusuna da gidebiliyor. Bu nedenle mail gelmediyse mailinize girdikten sonra spam kutusunu kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Bu yazımızda WeTransfer kullanımına, WeTransfer dosya aktarımının nasıl yapıldığına değindik. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Cevap bırakın