What is My Movie Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu içeriğimizde, filmin konusunu yazarak film bulmanızı sağlamakta olan internet sitesi What is My Movie hakkında bilgiler veriyoruz.

Bir filmi çok beğendiğinizde , o filme benzer başka bir film bulamıyorsanız, bu tatlı sorunu kolayca çözebileceğiniz What is My Movie, hayranı olduğunuz filmlere benzer tarzdaki filmlere kolayca ulaşabilme imkanını sağlıyor.

What is My Movie platformu internet sitesi halinde hizmet vermekte olup, filmin konusunu yazarak film bulma işlemi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda filmde yer alan oyuncunun ismini yazarak da film araması yapmanıza imkan tanımaktadır.

İzlemek istediğiniz türü kısaca anlatıp istediğiniz tarzda filmleri kolayca bulabiliyorsunuz. İnternet sitesinin tek kötü yanı ise İngilizce dilde olması yani Türkçe dil desteğinin bulunmamasıdır. Ancak bu internet sitesini kullanabilmek için zaten iyi bir İngilizce dil bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Sadece izlediğiniz filmleri İngilizce ismiyle aratmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Nasıl kullanılıyor?

İlk olarak What is my movie internet sitesine girin ve ana menüde yer almakta olan arama çubuğuna beğendiğiniz ve benzerini izlemek istediğiniz filmin bilgilerini İngilizce olarak yazıp Search tuşuna basınız. Aklınızdaki filmi İngilizce olarak tarif edebilmek için de aşağısında yer alan açıklamalar bölümüne göz atmanız gerekmektedir. 

İnternet sitesinin yapay zekası, genelde aradığınız türden yüksek Metacritic puanı alan filmleri en üstte çıkarır. Yani en yukarıda çıkan filmleri beğenme ihtimalinizin daha yüksek olduğunu da ekleyelim.

Böylece artık izlemiş olduğunuz bir filmin benzerlerine kolay bir şekilde ulaşabilme imkanınız bulunuyor. Platform hakkındaki deneyiminizi aşağıdaki yorum bölümünden diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın