WhatsApp Gece Modu Detaylanmaya Başladı

Facebook çatısı altında çalışan en büyük uygulamalardan biri haline gelen WhatsApp, düzenli aralıklarla güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Ortaya çıkan son beta sürümüyle beraber uygulamanın zaten bir dizi yenilik üzerinde çalışmaya başladığını biliyoruz. Bu yenilikler içerisinde gönderilen mesajları 5 dk içerisinde geri çağırma gibi özelliklerin olması bekleniyor. Bunun dışında yeni emoji düzeni de kazanması beklenen uygulamanın, şimdi ise bambaşka bir özelliği daha ortaya çıktı. Bu kez aynı güncellemeyle beraber gelmesi beklenen WhatsApp Gece Modu özelliği görücüye çıktı. Peki WhatsApp Gece Modu tam olarak neyi ifade ediyor? Uygulamada nasıl bir sistem değişikliği söz konusu olacak?

WhatsApp Gece Modu Nasıl Bir Farklılık Sunacak

WhatsApp Gece Modu sayesinde uygulamanın sisteminde bir değişiklik durumu söz konusu olacak. Yeni özellikle beraber kullanıcıların gece WhatsApp kullanımları tamamen değişecek. Bunun için sunulan ayrıcalıklarda ise tahmin edilen durumun aksine bir durum söz konusu. Şöyle ki bu şekilde uygulamanın tema değişikliği gündeme gelmeyecek. Tema değişikliği yerine çok daha kapsamlı bir sistem değişikliği ile karşı karşıya kalacağız.

WhatsApp Gece Modu

Asıl amaç göz yorgunluğunu azaltmak için mavi ve beyaz ışıkların ters çevrilip karanlık tema sunulması değil. Bunun yerine ilk bilgilere bakacak olursak daha kapsamlı bir sistem karşımıza çıkacak ve kullanıcıların gece çekimleriyle ilgili değişikliğe gidilecek. Bu şekilde kullanıcılar gece fotoğraf göndermek istediklerinde ya da aynı şekilde video gönderimi yapmak istediklerinde çok daha kaliteli çekimler yapabilecek.

Bir nevi gece çekim modu gibi bir özelliğe kavuşmuş olacağız. Tabi ki tek yenilik bu olmayacak WhatsApp Gece Modu sayesinde kullanıcıların ekranlarında videolu görüşme kısmı da güncellenmiş olacak. Hem video hem de fotoğraflarda gece çekimlerinin çok daha başarılı hale gelmesini sağlayacak olan yeni modun ne zaman yayınlanacağı konusunda da bilgimiz bulunmuyor. Fakat yeni özellik yayınlanacak olursa ilk aşamada iOS için gelecek. Çünkü şu an testler iOS üzerinde yapılmakta. Bakalım güncellemenin ne zaman yayınlandığını göreceğiz.

Cevap bırakın