WhatsApp Mesajı Geri Çağır Tüm Detaylarıyla Açıklandı

WhatsApp yeni sürüm çalışmalarına devam ederken geliştiriciler uygulamada bir değişiklik durumu ortaya çıkarmışlardı. Geliştiriciler tarafından bulunan değişikliğe göre WhatsApp uygulamasında gönderilen mesajların geri çağrılmasını sağlayan bir sistem kullanıma girmişti. Fakat uygulama yetkilileri hemen bu özelliği geri çekmiş haliyle kafaları da bir hayli karıştırmıştı. Şimdi ise WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliği resmi olarak ortaya çıktı.

Doğrudan güncelleme sürümü olarak yayınlanmamış olsa da yeni özellik blog açıklamalarıyla doğrulama aldı. Peki WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliği nasıl işleyecek? İlk açıklamalarda yer alan detaylar neler?

WhatsApp Mesajı Geri Çağır İşleyişi ve Kullanım Ayrıntıları

WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliğinin duyurulmasının hemen ardından sistem hakkında belli başlı bilgilerde verildi. Yapılan açıklamalarda ilk olarak yeni sistemin doğrulama üzerine çalışacağı belirtildi. Yani şöyle ki karşı tarafa mesajı gönderdiğinizde karşı taraf bu mesajı zaten okumuşsa ne yazık ki geri alma sistemi çalışmayacak.

Karşı taraf mesajı görmemişse bu durumda doğrudan WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliğini kullanmanız mümkün hale getirilmiş durumda. Bunun için bir süre kısıtlama durumu da söz konusu. Şöyle ki mesajı gönderdikten ilk 5 dakika içerisinde mesajın geri çağrılması mümkün kılınmış durumda.

WhatsApp Mesajı Geri Çağır

Bu sürenin üzerinde bir süre geçtiyse mesajı geri çağırma özelliği kapalı konumda yani kullanılamaz olacak. Tüm sistemin işleyişinin bu şekilde olacağı belirtiliyor. WhatsApp Mesajı Geri Çağır üzerinde bildirim sistemi nasıl kullanılacak?

Sadece kullanıcılara “mesaj geri çağrıldı” uyarıları mı gösterilecek henüz net bir bilgi sahibi değiliz. Kesin olan durum WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliği artık akıllı telefon kullanıcılarına sunulacak. Güncellemenin sunulmasından sonra kullanım için verilen ipucu ise şöyle;

  • iOS işletim sistemi kullanıcıları WhatsApp Mesajı Geri Çağır özelliğini kullanmak istediklerinde doğrudan mesajın üzerine basılı tutarak “geri çağır” sekmesini kullanacaklar. Bu şekilde tüm mesajlar geri çağrılabilecek.
  • Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların ise mesajların üzerine basılı tutup menü tuşuna basmaları ve yine aynı komutu seçmeleri gerekecek. Bu şekilde yeni özellik kullanılabilir olacak. Şu an için bilinen tüm detaylar bunlar.

Cevap bırakın