WhatsApp Plus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

WhatsApp’a yeni özellikler kazandırmakta olan WhatsApp Plus yazılımına ilşkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte WhatsApp Plus ile ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlar…

Günümüzde insanlar artık mesajlaşma işlerini internet bağlantısı olan akıllı telefonlarından WhatsApp v.b. oluşumlar aracılığıyla yapmaktadırlar. WhatsApp programı bu doğrultuda en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ücretsiz ve pratik bir şekilde iletişim kurmaya imkan tanıyan WhatsApp platformu ilk olarak 2009 yılının Ocak ayında kullanıma sunulmuştur.

Kurulduktan sonra çok kısa bir süre içerisinde dünyaca popüler hale gelen WhatsApp, günümüzde Meta şirketinin çatısı altında hizmet göstermeyi sürdürmektedir. WhatsApp platformunda çoğu özellik yer alıyor ancak kullanıcıların pek çoğu daha fazlasını istiyor ve bu durumda bir başka uygulama olan WP Plus’a yöneliyorlar.

WhatsApp Plus programı, günümüzde giderek daha popüler hale geliyor ve bu program WhatsApp Messenger uygulamasının orijinal sürümünde olmayan bazı özellikleri sunan üçüncü taraf bir uygulama olarak öne çıkıyor. WhatsApp Plus isimli uygulamanın en öne çıkan avantajı, WhatsApp Messenger’ın orijinal sürümünde yer almakta olan bazı kısıtlamaları ortadan kaldırmak olup, sahip olduğu özellikler ile öne çıkıyor.

WhatsApp Plus’ın Öne Çıkan Özellikleri

Tema açısından çok fazla çeşitlilik sunabiliyor olması, son görülme kapatma özelliğinin olması, profiline kimlerin baktığının görülebilmesi, emoji çeşitliliğinin olması, dosya boyutu konusunda daha fazla avantaja sahip olması gibi öne çıkan özelliklerle gelmektedir.

Tema Çeşiltiliği

WhatsApp Plus platformunda tema konusunda kullanıcılara iki farklı seçenek sunulmaktadır. Kullanıcılar dilerlerse mağaza aracılığıyla beğendiği temayı seçebilir veya isterlerse uygulama arayüzünü kendilerine göre kişiselleştirebilirler. Böylece kullanıcılar istediği şekilde görünüme kavuşmuş oluyorlar. WhatsApp orijinal sürümünde normal ve karanlık mod olarak iki seçenek bulunmakta iken WP Plus kullanıcılara tema konusunda çok daha fazla çeşitlilik sağlaması ile öne çıkıyor. Bu da kullanım deneyiminiz üzerinde olumlu yönde etki gösterecek hususlardan bir olarak öne çıkıyor.

Dosya Boyutu

Orijinal sürümün belirlediği sınırlandırmaları esnetip, kişilerinize daha yüksek boyutlu dosyalar aktarmaya imkan tanımakta olan WhatsApp Plus, WhatsApp Messenger’da bulunan sadece 16 MB’a kadar dosya gönderebilme sınırını kırıyor. 16 MB’dan fazla bir dosya göndermeniz gerektiğinde bunu yapabiliyorsunuz. Arkadaşlarınıza daha yüksek boyutlu dosyalar gönderip onlardan da yüksek boyutlu dosyalar alabilme şansınız oluyor.

Sohbetleri şifreleyebilirsiniz

Sohbetlerinize şifre koyup, başkalarının sizin özel mesajlarınızı okumasının önüne geçebilirsiniz. WhatsAPp Plus sayesinde başka insanların telefonunuzu eline alıp özel mesajlaşmaları okumasını engellemiş olursunuz.

Mavi Tik Kaldırma Özelliği

Mesajların okunduğunu gösteren mavi tik özelliğini ortadan kaldıran uygulama aynı zamanda Kaydediyor… ve Yazıyor… gibi bilgilerin karşı tarafa görünmenizi de engellemektedir. Normal sürümde ses kaydederken veya mesaj yazarken buna dair bildirim karşı tarafa gidiyordu ancak WP Plus uygulamasında dilerseniz bunu engelleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama üzerinde son görülme özelliğini de kapatabiliyorsunuz ve böylece karşı taraf sizin en son ne zaman aktif olduğunuzu göremiyor.

Daha Çok Emoji

WP Plus uygulamasında WhatsApp Messenger uygulamasına nazaran daha çok emoji yer almaktadır. Uygulama sayesinde daha fazla emoji kullanabilir, ekstra emojilerden yararlanabilirsiniz. Emojileri karşı taraf göremiyor ise endişelenmenize gerek yok çünkü karşı tarafa da WP Plus uygulamasını indirerek emojilerden onların da yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Profile Bakanlar

WP Plus, hesabınıza hangi kullanıcıların baktığına dair fikir sahibi olmanızı sağlıyor. WhatsApp üzerinden biri profili görüntülediği zaman size bununla ilgili olarak bilgi verebiliyor. Profilinizi ziyaret eden kişileri görmenize imkan tanıyan uygulama, bu özelliğiyle de ön plana çıkıyor

Uyarı

WhatsApp Plus uygulaması, üçüncü taraf bir program olup doğrudan Facebook yani Meta ilgisi yoktur ve Play Store üzerinde de yer alan bir uygulama değildir. Bu yüzden WhatsApp Plus uygulamasını kullanabilmek için APK sürümünü indirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle tam anlamıyla güvenli bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz ve indirirken riskleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer WhatsApp Plus üzerinde gerçekten de işinize yarayacak özellikler göremediyseniz normal sürümü kullanmaya devam etmeniz daha isabetli olacaktır.

Cevap bırakın