WhatsApp Sohbet Kilidi Özelliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ta yer alan sohbet kilidi özelliğinin ne olduğuyla ilgili olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyor, sohbet kilidi fonksiyonuna dair bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Hali hazırda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp platformu için son zamanlarda pek çok özellik dahil edildi. Bunlardan birisi de sohbet kilidi fonksiyonu oldu.

WhatsApp sohbet kilidi fonksiyonu, istediğiniz herhangi bir sohbeti ana ekranınızdan ayırıp özel bir alana taşımanıza imkan sağlamakta olan bir özelliktir. Söz konusu alana erişebilmek için parmak izi tarayıcısı veyahut yüz tanıma fonksiyonunu kullanarak kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Bu bağlamda telefonunuz başkasının elinde iken o an gizli tutmak istediğiniz bir sohbeti kilitleyip koruma altına alabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz sohbetin sadece sizin tarafınızdan okunmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu nedenle sosyal medya üzerinde uygulamaya dair bazı tartışmaların ortaya çıktığını, bazılarının bu özelliği beğendiğini, bazı kullanıcıların ise “Yuva yıkacak özellik” olarak tanımladığını belirtelim.

WhatsApp sohbet kilidi nasıl uygulanır?

İlk olarak WhatsApp uygulamasını görüntüleyiniz. Ardından alt menüde yer almakta olan Sohbetler kısmına geçiş yapınız. Kilitlemeyi istediğiniz sohbetin üzerine basılı tutup, ardından Sohbeti Kilitle seçeneğine dokunarak devam ediniz. Sonrasında yüz tanıma veyahut parmak izi ile doğrulama seçeneklerinin içinden size uygun olanı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp kilitlenen sohbete ulaşma nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve ardından alt menü içerisinden Sohbetler kısmına geçin. Sohbetler listesini yukarıdan aşağıya doğru kaydırın en üst kısımda beliren Kilitlenmiş Sohbetler butonuna dokununuz. Doğrulama işlemini yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sohbet kilidini kaldırma nasıl uygulanır?

İlk olarak WhatsApp uygulamasını çalıştırınız ve ardından alt menüde yer alan Sohbetler kısmına girip sohbetler listesini kaydırın ve en üst kısımda bulunan Kilitlenmiş Sohbetler butonuna dokunarak Doğrulama işlemini gerçekleştiriniz. Listelenen sohbetlerin içinden kilidini kaldırmak istediğinizin üzerine gelip basılı tutunuz ve ardından sohbetin Kilidini Aç komutunu vererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın