WhatsApp Üzerinde İşletmeleri Şikayet Etme Yöntemi

Popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp üzerinde hizmet ve işletmeleri nasıl şikayet edebileceğinizi anlatıyoruz. Konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde telefonlar arasında iletişim kurabilmek için yaygın olarak kullanılan WhatsApp, o kadar popüler bir halde ki satış için bir ürün veya hizmet sunan çeşitli işletmeler bile WhatsApp üzerinde hesap oluşturuyor ve WhatsApp’ın gerekli kıldığı ilkelere uymak durumunda oluyor.

Şu an 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan WhatsApp üzerinde satış için bir ürün veya hizmet sunmakta olan işletmelere yönelik bazı ilkeler gerekli kılınmaktadır. Örneğin uyuşturucu, alkol, silah ve benzeri konularda ürünler satan herhangi bir varlığı kabul etmemektedir. WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp’ın düzenlemelerine uymayan işletmeleri şikayet etme yetkisine sahiptir.

WhatsApp Üzerinden Nasıl Şikayet Oluşturulur?

WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden şikayet oluşturabilmek için ilk olarak işletme ile olan sohbeti açınız ve ardından WhatsApp Business profilini görmek için işletmenin ismine dokununuz. Katalog’un yanında yer alan Tümünü Gör seçeneğine dokunun. Ardından detayları görüntülemek için hizmete veya ürüne dokunun. Sonrasında Diğer Seçenekler > Şikayet Et seçeneğine dokunun.

Detaylı bilgi vermek için Daha Fazla Bilgi Verin seçeneğine dokunup çıkan seçeneklerden uygun olanı işaretleyerek Gönder butonuna dokunun. Böylece işleminiz tamamlanacaktır.

Cevap bırakın