Whatsapp’ın Sohbet Sabitleme Özelliği Android Sürümüne Getirildi

Bugün günlerden WhatsApp diyebiliriz çünkü WhatsApp bugünden itibaren genç çiftleri birbirine düşürecek bir yeni özellik daha çıkardı. Mayıs ayının başlarında WhatsApp’ın  Beta sürümünde görülen Pin dediğimiz sohbet sabitleme özelliğini, bugün Android kullanıcılarına adeta bir kara sürpriz olarak sunuldu. Bunun anlamını aslında hepimiz biliyoruz çok yakın bir zaman da son görülme ve mavi tık özelliği gibi sohbeti neden başa tutturmadın tarzında kavgalarımız tatlı sürtüşmelerimiz anlamına geliyor bir nevi.

Özellikle WhatsApp ı sürekli kullanıyorsanız ve ekranı aşağı yukarı sürüklemek ten sıkıldıysanız aslında WhatsApp’ın bu özelliği yüzünüzü gülümsetecektir.

Sabitlenmiş sohbetler sürekli yeni mesaj gelse bile sabitlediğiniz üst kısımda duracak ve bu WhatsApp’ı adeta bir sohbet merkezi haline getiren yani sosyal hayatta konuşmadan sıkılan dilini yormak istemeyen kullanıcılar için deyim yerindeyse bulunmaz Hint kumaşı gibi bir şey.

WhatsApp’da Konuşma Nasıl Sabitlenir?

  • Öncelikle Google Play Store üzerinden WhasApp’ın en güncel sürümünü yüklemeniz gerekecek.
  • WhatsApp’a giriş yaptıktan sonra sabitlemek istediğiniz sohbete basılı tutun ve üstte çıkan menüden iğne sembolüne tıklayın.
  • Sabitlediğiniz sohbeti kaldırmak veya yeni sohbet eklemek isterseniz aynı yolu tersten tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp’ın bu özelliği henüz sadece Android cihazlara getirildi. Çok kısa süre içerisinde İOS kullanıcılarına da sunulması bekleniyor. Bu konuda İOS kullanıcıları güncelleme gelmeden önce rahatlar bu rahatlığın keyfine baksın zira güncelleme gelince İOS kullanıcılarda yukarıda belirttiğimiz sıkıntıları yaşayabilirler.

Ayrıca sohbet sabitleme özelliğinin teknolojiye sunulmasından sonra Android ve İOS platformlarında yaygınlaşması bekleniyor. WhatsApp kendini geliştirme konusunda oldukça hızlı ilerliyor ve bu hem çalışanlara hem kullanıcılara hem de yöneticiye yarıyor kullanıcılar bu tarz özelliklerle hayatını kolaylaştırıyor bir nevi kolaya kaçırılıyor buda teknolojinin bizim üzerimizdeki korkunç büyük etkisi olarak tabir ediliyor.WhatsApp sohbet sabitleme özelliği WhatsApp’ın bu zamana kadar yaptığı en iyi güncelleme versiyonlarından birisi olarak gösteriliyor ki gösterilme yönünden de haklı sayılıyor. Henüz İOS ‘a gelmeyen bu özellik çok yakın bir zaman da gelecek ve patlama yaratacak büyük bir güncelleme üzerine çalıştıkları da haberlere sızdırılmıştır.

Cevap bırakın