WhatsApp’ta Engellenip Engellenmediğinizi Gösteren İşaretler

WhatsApp’ta bir kişinin sizi engellediğinden şüphe duyuyorsanız o halde nelere bakmalısınız? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


En yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta biri tarafından engellenip engellenmediğinizi öğrenebilmek için dikkate almanız gereken bazı unsurlar bulunuyor.


Çevrimiçi durumu gözükmez


Eğer kişi sizi engellemişse çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz. Aynı zamanda son görülme bilgisi de çıkmayacaktır. Elbette son görülme durumunu gizlemiş olabileceği aklınızın ucunda olmalıdır ancak eğer çevrimiçi olmasına rağmen sizde çevrimiçi olduğu yazmıyorsa o halde engellemiş anlamına gelmektedir.


Profil fotoğrafı gözükmez


Sizi engelleyen bir kişinin profil fotoğrafını görmeniz mümkün değildir. Ancak profil fotoğrafının gözükmemesi elbette tek başına bir belirti değildir çünkü profil fotoğrafını rehberinde olmayan kişilerden gizlemiş olabiliyor veyahut komple kaldırmış olabilir.


Mesajlar iletilmez


Bir kişi sizi engellediğinde göndermiş olduğunuz mesajlar ona iletilmez. İletilip iletilmediğini anlamak için tik işaretine bakın. Eğer tek tik işareti varsa o halde karşı tarafa ulaşmamış olabilir. Ancak tek tik işaretinin her zaman engelleme belirtisi olmadığını belirtelim. Çünkü karşı tarafın o an internetinin aktif olmama ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.


Cevap bırakın