Windows 10 Chrome Otomatik Açılmayı Kapatma Yöntemi

Bilgisayarınızı açtığınız zaman Chrome de açılıyor bundan rahatsız oluyorsanız o halde bahsedeceğimiz yöntemi kullanabilirsiniz.

Ünlü teknoloji şirketi Google tarafından sunulan ve dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak kabul edilen Google Chrome’da kullanıcıya pek çok özelleştirilebilir ayar sunulmuştur. Örneğin kullanıcı tarayıcısının tek bir sayfayla mı yoksa son açtığı sekmelerle mi başlatılacağını seçebilir. Aynı şekilde Chrome’un arka planda çalışıp çalışmayacağını, başlangıç uygulaması olup olmayacağını da seçebilir.

Bazı kullanıcılar istemeden de olsa tarayıcılarını Windows açıldığında açılması adına aktif etmiş olabilir. Bu gibi durumlarda arka plan uygulamalarının çalıştırılmaya devam edilmesi yetisinin kapatılması gerekir.

İlk olarak Chrome tarayıcınızı açıp Ayarlar > Sistem bölümüne girin. Sonrasında ”Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et” yazısının önünde bulunan butonu devre dışı bırakın. Böylece Chrome artık otomatik olarak başlatılmayacaktır. Eğer sorununuz çözülmediyse aşağıdaki yorum butonundan destek istemekten çekinmeyin.

Cevap bırakın