Windows 10 İşletim Sisteminde Kullanabileceğiniz Alanında Popüler Programlar

PC platformunda dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10’da kullanabileceğiniz popüler programları derledik.


Pandora
Bu uygulama hem masaüstü hem de mobil cihaz kullanıcıları için sunulan iddialı programlardan biri olup Xbox One ile bile uyumludur. Windows dostu bir arayüzü bulunan bu uygulama kullanıcılar için oldukça iyi bir hizmet sağlıyor. Üstelik bu hizmeti ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Şu an alanında kullanılabilecek en avantajlı programlardan biri.


Fused
Bu uygulama fotoğraflarınız için kullanabileceğiniz oldukça fonksiyonel bir efekt uygulaması olup özellikle Instagram’a bir fotoğraf yüklemeden önce o fotoğrafı makyajlayabileceğiniz oldukça güzel bir yazılım.


Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express de alanında kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri olup tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için bir miktar ücret ödemeniz gerekmekte. Özellikle photoshopa aşinaysanız kullanmanızı önerebileceğimiz oldukça kullanışlı bir araç.


Open Live Writer
Web sayfanızı şekillendirmek istiyorsanız Open Live Writer programından yararlanabilirsiniz. Bu program ile sayfanızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz.


Microsoft Sticky Notes
Çeşİtli not, video ve fotoğraf içerikleri oluşturabileceğiniz oldukça pratik bir programdır. Basit bir arayüze sahip olması programın önemli avantajlarından biri.


Wunderlist
Liste oluşturmak isteyenlerin kullanabileceği popüler uygulamalardan biri olan Wunderlist, Windows 10 işletim sisteminde tercih edebileceğiniz en iyi liste oluşturma programlarından biridir.


Duolingo
Dil bilmek günümüzde oldukça önem arz ediyor. Bu uygulama genel itibariyle dil becerisini geliştirmek isteyenleri ilgilendiriyor. Bu uygulama aracılığıyla pek çok popüler dili öğrenme imkanına sahip oluyorsunuz.


F.Lux
Bu uygulama gözleriniz için etkin bir koruma sağlamakta. Kolay bir şekilde indirilebilmek mümkün ve ücretsiz olarak kullanılmakta. Bilgisayarın bulunduğu ortama göre çalışmakta. Mesela gece vaktiyse göz koruma filtresini ona göre daha katı tutmakta. Uygulamayı dilerseniz Windows açıldığında çalıştır komutunu vererek her Windows açıldığında direkt olarak aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.


Nextgen Reader
Bu uygulama RSS üzerinden haberleri güncel olarak takip etmenizi sağlıyor. Ancak ücretsiz olmadığını belirtelim. Programa sahip olmak için cüzzi miktarda ücret ödemeniz gerekiyor.


Plex
Bu uygulama da video ve fotoğraf koleksiyonlarını düzenleyebileceğiniz oldukça pratik bir uygulama olup Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Program üzerinde online film de izleyebilirsiniz.


Wox
Wox uygulaması aracılığıyla hem Web alanında hem de Windows işletim sistemi üzerinde kolayca arama yapabiliyorsunuz.


ShareX
Bu uygulama ekran görüntü yöneticisi işlevi görüyor. Windows işletim sistemi üzerinde popüler, fonksiyonel bir ekran görüntüsü yöneticisidir.

Cevap bırakın