Windows Phone Fotoğraflarını Otomatik Olarak OneDrive’a Aktarma Yöntemi

Windows Phone kullanıcıları için fotoğraflarını nasıl otomatik olarak OneDrive’a aktarabileceklerini anlatıyoruz.

Windows Phone’da OneDrive’a fotoğraflarını otomatik olarak gönderebiliyorsunuz ancak bunun için öncelikle bazı ayarları yapmanız lazım. Yeni içeriğimizde bu ayarları nasıl yapabileceğinizi açıklıyoruz.

İlk olarak telefonumuzun Ayarlar alanına girelim. Ekranı sola sürüklediğinizde uygulama ayarlarınız görüntülenir. Ekranı sola sürükleyelim ve uygulamalar listesinden Fotoğraflar+Kamera seçeneğini bulalım.

Fotoğraflar+Kamera alanında OneDrive seçeneği vardır ve bu seçenek varsayılan olarak Kapalı durumdadır. Otomatik olarak OneDrive’a aktarabilmek için bunu Açık yapmanız gerekir.

Arşiv Kalitesini Belirleyin

Öte yandan yine aynı alandan arşiv kalitesini de belirleyebilirsiniz. Bunu hem fotoğraflar hem de videolar için yapabilirsiniz. Fotoğraflar alanında Karşıya Yükle, İyi Kalite, En İyi Kalite şeklinde üç ayar vardır. En İyi Kalite seçeneğini seçerseniz arşiviniz oldukça kaliteli olur fakat yedeklenen görüntüler çok fazla internet harcar.  Karşıya Yükleme seçeneği de kaliteli görüntüler elde etmenize engel olur. O yüzden ideali İyi Kalite seviyesidir.

Aynı şekilde videolar için de seçenekler vardır. Karşıya Yükleme ve En İyi Kalite seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Cevap bırakın