World War Z Önemli Bir Satış Başarısı Yakaladı

İddialı oyunlardan World War Z’nin satış listelerindeki durumu ortaya çıktı. Oyun satış rakamları ile dikkatleri üzerine çekti.

Video oyunu piyasasında kendisine önemli bir yer edinmeyi başaran World War Z, PC platformunda kendisini Steam platformunda değil de Epic Store’da göstermişti ve bu hamlesiyle dikkat çekmişti. Epic Store son zamanlardaki başarılı sanal mağazalardan biri olarak dikkat çekerken World War Z geliştiricisi bu durumu bir fırsata çevirmek istedi. 119,00 TL fiyat etiketiyle satışlarını sürdüren World War Z, şu ana kadar önemli bir satış rakamını egale etti.

Açıklanan rakamlara göre oyun 1 milyondan fazla kopya satışı greçekleştirdi ve aynı zamanda video oyunu dünyasındaki önemli pazarlardan biri olan İngiltere’de haftanın en çok satan oyunu olmayı başardı. İngiltere satış listesinde zirveye çıkan World War Z, bu başarısıyla önümüzdeki video oyunu hamleleriyle ilgili de bir ışık tutmuş oldu.

Sabre Interactive CEO’su Matthew Karch, oyunlarının satış rakamına dair bir açıklamada bulundu. Açıklamasında oyunun Steam değil de Epic Store üzerinde satılıyor olmasının kendilerini olumsuz yönde etkilemediğini söyledi. Öte yandan oyunun ABD dışındaki pazarlardaki satış rakamlarının ise şaşırtıcı seviyede olduğunu itiraf etti.

Cevap bırakın