Xiaomi 12X İçin Beklenen Android Güncellemesi Çıktı

Akıllı telefon alanında taktir toplayan markalardan biri olan Xiaomi, 12X akıllı telefonu için beklenen Android güncellemesine resmen yer verdi. Böylece telefon Android 12 sürümüne kavuştu.

Xiaomi 12X akıllı telefonu ilk duyurulduğu dönem dikkat çeken akıllı telefonlardan biri olmuştu ancak telefonun Android 11 işletim sistemiyle piyasaya sürülme gibi bir kusuru bulunuyordu. Bununla ilgili olarak da bir gelişme yaşandı. Yazılım güncellemesi alan akıllı telefon böylece Android 12 sürümüne kavuştu.

Yayınlanan yazılım güncellemesinin toplam boyutu 3.1 GB ve bu bağlamda boyutu yüksek olan yazılım güncellemelerinden biri olarak öne çıkmaktadır .Güncelleme OTA üzerinden yayınlanmaktadır ve V13.0.1.0.SLDMIXM sürüm numarasını kullanmaktadır. Güncellemenin içerisinde Android 12 işletim sisteminin sağladığı yeni özelliklerin yanında aynı zamanda Nisan ayı güvenlik güncellemeleri de yer alıyor. Telefon stabilite ve performans olarak oldukça başarılı olup kademeli bir şekilde güncellemeyi almakta. Güncelleme Avrupa pazarında sunulmakta olup yakında tüm modellere gelmesini bekliyoruz.

Teknik özellikleri

Telefon teknik özellik tarafında Sekiz Çekirdekli Snapdragon 870 yonga seti ve Adreno 650 GPU kullanıyor. Akıllı telefon ekran olarak 6.28 inç büyüklüğünde 120 hz AMOLED ekrana sahip olup  ekran içi parmak izi sensörü ve kızılötesi sensörü bulunuyor. 4500 mAh büyüklüğünde 67 W şarj destekli olan telefon, çift hoparlör ve Dolby Atmos desteğiyle de dikkat çekiyor.

Cevap bırakın