Xiaomi Mi Mix 2 Test Sonuçları Yayınlandı

Xiaomi, tasarımlarıyla öne çıkması beklenen serilerine devam ediyor. Son olarak markanın tam ekran teknolojisini barındırması beklenen yeni seri Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonların gündeme oturmaya başladı. Arka kısımda da tamamen cam kullanılması beklenen akıllı telefon serisinin, özellikle çerçevesiz ekranlarıyla ilgi odağı olacağı şimdiden bilinen detaylar arasında.

Tasarım kısmında geçmiş serilerden de örneklere bakarak beklentinin oldukça yüksek tutulduğu yeni seri Xiaomi Mi Mix 2 akıllı telefonlarının, teknik özelliklerinin nasıl olacağına ilişkinse yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu kez telefonların Benchmark performans testlerine ait olduğu iddia edilen testleri paylaşıldı.

Xiaomi Mi Mix 2 Özellikleri Nasıl Olacak?

Benchmark testlerine göre akıllı telefonlar üst düzey modeller olacak. Xiaomi Mi Mix 2 serisinde kullanılacak olan işlemci kısmında Snapdragon 835 modelinin kullanılacağı görülüyor. Fakat test sonuçlarında ilginç bir şekilde yeni işlemcilerin maksimum hız değerlerinin alınamadığı da görülüyor. Bu konuda özel bir sistemin kullanılacağını belirtiliyor. RAM bellek kısmındaysa test görsellerinde 6 GB seçiminin yer aldığı gözükmekte. Hem RAM bellek kısmında hem de işlemci kısmında maksimum performans elde edecek olan Xiaomi Mi Mix 2, amiral gemisi modellerinden biri olacak. Depolama alanında 128 GB ve 256 GB seçimleri yer alacak.

Xiaomi Mi Mix 2

Phablet modellerinden biri olacak Xiaomi Mi Mix 2, test sonuçlarına göre 6.4 inç ekran ve 2540 X 1440 çözünürlük değeri sunacak. Tabi ki geçmiş serilerde olduğu gibi bu seride de AMOLED ekran teknolojisi beklentisi var. Arka kısımda 19 MP, ön kısımda ise 13 MP kamera kullanımı yapılan akıllı telefon 4500 mAh değerinde bataryalarıyla da ilgi odağı olacak gibi duruyor.

Bakalım Xiaomi Mi Mix 2 modelleri tüm bu özellikleriyle ne zaman kesinlik kazanacak? Çok üst düzey bir seri olduğunu görsek de yeni modelin, henüz tanıtımı konusunda çok yakın bir tarih düşünülmüyor. Tanıtımda tüm detayları netlik kazanacak olan modellerin fiyatları da uygun olursa en iddialı modellerden birini görmüş olacağız.

Cevap bırakın