Xiaomi SE Serisi İçin Yolun Sonu Gözüktü

Popüler telefon markalarından biri haline gelen Xiaomi, SE serisi için noktayı koyuyor. Bunun temel sebebi ise SE modellerinin zorlu üretim sürecinden geçmesi.

Xiaomi Ürün Müdürü Wang Teng Thomas tarafından Xiaomi akıllı telefonlarda SE modellerine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada SE modellerinin üretim aşamasında fazlaca işlemden geçtiği ve Xiaomi markasının bu seriyi sürdürmesinin pek mümkün gözükmediğini söyledi.

Şirket yılın ikinci yarısıyla birlikte yeni bir yapılanma içerisine girecek ve fiyat performans telefonlarını Redmi ve mevcut ileriye dönük alt markalar ile ortaya koyacak. Xiaomi yıllardır fiyat performans ürünlerini kendi ismi altında topluyordu fakat görünen o ki artık bunu yapmayacak.

Xiaomi son yıllarda epey başarılı bir marka ve şu an işleri oldukça tıkırında gözüküyor ancak buna rağmen bir değişime giden Xiaomi, önemli bir risk aldı diyebiliriz. Bu risk şirketin ya eskiden olduğundan daha popüler hale gelmesini sağlayacak ya da çöküş sürecinin başlamasına sebep olacak.

Cevap bırakın