XML Açabileceğiniz Programlar

Bu yazımızda XML dosyasını açabileceğiniz programlara değiniyor ve XML açabilen internet araçlarına dair bilgilere yer veriyoruz.

Microsoft üzerinde pek çok program dili için destek sunulmakta olup, XML kullanımı da Windows cihazlarda son derece yaygındır. Peki XML açılabilecek olan, Windows işletim sistemi destekli programlar hangileridir?

NotePad++

Çok sayıda programlama dili desteği sunan, kullanımı son derece basit olan ve bunların yanında ücretsiz olmasıyla da öne çıkmakta olan bir programdır. XML çalıştıran en bilinen programlardan biridir.

OpenOffice

Bu programı Windows üzerinde kullanabileceğiniz gibi MacOS üzerinde de kullanabilirsiniz. XML dosyalarını düzgün bir şekilde görüntülemeye yaramasının yanı sıra aynı zamanda pek çok özelliğe de sahip olan bir programdır. Ücretsiz olarak kullanılabilmesi ve Türkçe dil desteğinin bulunması ise en büyük avantajlarındandır.

EditPlus

Metin düzenleyici bu program Windows için üretilmiştir. Windows’un kendi içerisinde yer alan varsayılan Not Defteri uygulamasına nazaran daha fazla işleve sahip olan bir farklı sürümdür. PHP, ASP, CSS , HTML ve daha pek çok dil için de destek sunmasıyla bilinir.

XML Dosyasını Açabileceğiniz İnterenet Siteleri:

XML uzantısı dosyaları çalışıtırabilmek için XMLGrid.net , GroupDocs internet sitelerini kullanabilirsiniz.

XmlGrid.net

XML dosyalarını okunaklı şekilde açmanıza için gerekenleri sağlamakta olan bu araç aynı zamanda kullanışlı olmasıyla öne çıkmaktadır. İnternet sitesine girip Open File bölümünden .XML uzantılı dosyayı seçip Submit butonuna tıklayarak XML dosyalarını herhangi bir kod olmadan görmeniz mümkün oluyor.

GROUPDOCS

.XML uzantılarını rahatça açmanıza imkan tanımakta olan bu internet aracı ile .XML uzantılı dosyaları rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. 

Cevap bırakın