Xperia XZ Premium Kullanıcılarına Güncelleme Müjdesi!

Akıllı telefon kategorisinin sevilen markalarından Sony, Xperia serisi üzerinde XZ Premium modeli ile karşımıza çıkmıştı. Şirket söz konusu telefonu için yeni bir güncelleme yayınladı ve böylece güncel kalmasını sağlamaya çalışıyor.

Akıllı telefonların sahip olduğu işletim sistemi sürümleri cihazın güvenilirlik ve fonksiyonları açısından oldukça önem teşkil ediyor. Dolayısıyla markalar telefonları için sıklıkla güncelleme yayınlayarak dezavantajları örtmeye çalışıyor. Sony de bu markalardan biri olarak dikkat çekiyor. Ünlü şirket Xperia XZ Premieum için sıklıkla güncelleme yayınlamaya çalışıyor. Bu sefer yayınlanan güncelleme ise 47.2.A.2.33 yapı numarasına sahip olup Kasım ayına ait güvenlik güncelleştirmelerini içerisinde barındırıyor.

OTA üzerinden dağıtımı gerçekleştirilmekte olan yeni yazılım güncellemesinin 257.8 MB dosya büyüklüğüne sahip olduğu biliniyor. Google tarafından işletim sistemine dahil edilen geçen ayın yani Kasım ayının güvenlik paketleri güncellemeye yedirilmiş durumda. Güncelleme şu an dağıtımda olduğu için telefonunuza ulaşmış olabilir. Bunun kontrolü için Ayarlar ekranına girip manuel kontrol sağlayabilirsiniz. Bu tarz güncellemeleri kaçırmamanızı öneririz.