Yanıtsız Kalan Programları Kapatma Yöntemi

Yeni içeriğimizde bilgisayar kullanımınız sırasında yanıtsız kalan programları nasıl kapatacağınıza değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Microsoft’un Windows işletim sistemi PC kategorisinde en fazla kullanılan işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Hali hazırda en güncel sürümü Windows 10 ve sıklıkla güncelleme alıyor.


Windows üzerinde kullandığınız programlar bazen yanıtsız kalabiliyor. Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekiyor? Yapılması gereken iş bilgisayarınızı yeniden başlatmak veyahut açılı olan programı yani yanıtsız kalan programı sonlandırmaktır. Bunun için kullanmanız gereken araç ise görev yöneticisidir.


İlk olarak görev yöneticisini açın ve oradan takılı kalan programın isminin üzerine gelin ve sağ tıklayarak görevi sonlandır komutunu verin. Böylece takılı olan program kolayca sonlanacaktır.


Görev yöneticisini kısayoldan açma:


Görev yöneticisini daha hızlı açmak için klavyenizden Ctrl + Shift + ESC tuşlarına aynı anda basınız. Böylece görev yöneticisi hızlıca açılacaktır. Aynı zamanda Windows başlatma ekranınız üzerinden arama çubuğuna görev yöneticisi yazarak da ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın