Yasal Bir Şekilde Kullanabileceğiniz Kitap Okuma Siteleri

Yeni yazımızda kullanıcıların kitap okumak için kullanabileceği yasal kitap okuma sitelerini derledik. İşte detaylar…

Teknolojinin yoğun gelişimi kitap dünyasına da büyük oranda yansımış durumda. Pek çok kullanıcı artık kitap okumak istediği zaman tabletlere veya bilgisayarlara başvuruyor. Hatta akıllı telefonlardan kitap okuma eğilimi bile son zamanlarda epey yaygın bir hale gelmiş durumda. Bunlar için kullanılabilecek e-kitap uygulamaları ve çeşitli kitap okuma internet siteleri bulunuyor. Sizler için popüler kitap okuma internet sitelerine bir değinmek istedik.

E-Devlet E-Kitap

Resmi ve yasal bir servis olan E-Devlet E-Kitap özellikle gençler için son derece faydalı içerikler sunuyor. Dijital dünyada kitap okumak için kullanabileceğiniz sistem üzerinde yararlanabileceğiniz bir e-kütüphane sizleri bekliyor.

Apple Books

Apple cihazlara özgü bir kitap okuma yazılımı olan Apple Books, bu sebeple Apple kullanıcıları dışında kullanılamıyor. Aradığınız neredeyse tüm kitapları bulabildiğiniz bir sisteme sahip olan Apple Books bu bağlamda kesinlikle değerlendirilmesi gereken platformlardan. Apple Books içerisinde pek çok  ücretsiz kitap da bulunuyor ve böylece ücret ödemeksizin kitapları okuyabilmeniz mümkün oluyor.

Rakuten Kobo

PC veya Mac bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir e-kitap servisi olan Rakuteh Kobo bu doğrultuda kesinlikle denemeniz gereken platformlardan biri. Ücretsiz kitap bulabilmeniz için çok büyük bir havuza sahip olan Rakuten Kobo bu bağlamda pek çok kitabı herhangi bir ücret ödemeden okumanızı sağlıyor.

International Children’s Digital Library

Değinmek istediğimiz bir başka kitap okuma platformu olan International Children’s Digital Library dünyanın her yerinden çocuklar adına çevrimiçi kullanılabilen çocuk kitapları sunan ücretsiz olan bir hizmettir. Çocukların daha yararlı uğraşlar edinmesini isteyen ebeveynlerin bir göz atmasını tavsiye edebileceğimiz International Children’s Digital Library içerisinde hemen hemen her yaştan çocuklar için içerikler bulunmaktadır. 

Internet Archive

Adı üzerinde bir internet arşivi olan Internet Archive platformu Türkçe de dahil olmak üzere çok sayıda dil destekliyor ve içerisinde yer alan elektronik kitap sayısı 1 milyonun üzerinde. Aynı zamanda seçtiğiniz herhangi bir kitabı iki haftalık bir süre zarfı için ödünç alıp okuyabilme gibi bir fırsata da sahipsiniz. Bu bağlamda değerlendirilmesi gereken araçlardan biri.

Cevap bırakın