Yemeksepeti Puan Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yemeksepeti gibi online sipariş platformları günümüzde epey yaygın olarak kullanılıyor. Yeni yazımızda Yemeksepeti üzerinde bulunan puan sisteminin ne olduğuna ve nasıl kullanıldığına değiniyoruz.

Özellikle pandemi süreci ile beraber internetten alışverişler epey artmış durumda. Günümüzde Yemeksepeti de pandeminin ardından satışlarını büyük oranda artırdı. Şu an 2 milyon kadar kullanıcısı bulunan Yemeksepeti sisteminde her siparişin karşılığı olarak kullanıcıların hesabına çeşitli puanlar tanımlanmakta olup, bu puanlarla sipariş verebilir ve aynı zamanda çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

Yemeksepeti platformunda 2 farklı puan türü bulunmakta olup bunlardan biri toplam puan sistemidir. Bu sistem hesabınıza siparişlerden veya çeşitli aktivitelerin ardından tanımlanan puanların karşılığı olarak çıkmakta olup ,ikincisi ise haftalık puan olarak isimlendirilen sistemdir. Haftalık puan sisteminde işinize yarayan haftalık olarak biriktirdiğiniz puanlar anlamını taşır.

Sıklıkla çeşitli etkinliklere ve kampanyalara yar verilen Yemeksepeti platformunda her Pazartesi gününden Pazar gününe kadar bulunduğunuz bölgede daha fazla puanı toplayan kullanıcının muhatap olduğu bir yarışma sistemi bulunmaktadır. Kazanılan puanlar ile de indirim kuponları gibi avantajlar elde edilebilmektedir.

Yemeksepeti sistemine her girdiğiniz zaman 1 puan kazanıyorsunuz ve sipariş verdiğiniz zamanda da 50 puanınız oluyor. Bir siparişe puan vermek de 10 puan kazanmanızı, yorum yapmak da 25 puan kazanmanızı sağlıyor. Sonuç olarak uygulama üzerinden alışveriş yapmanın yanı sıra aynı zamanda çeşitli etkileşimlerde de bulunursanız hızlıca puan biriktirebilirsiniz.

Cevap bırakın