YENİ DİJİTAL ASİSTANINIZ: APPLE SİRİ SPEAKER

Hızla gelişen teknoloji dünyasına bir yenisi daha eklenmek üzere ilk hazırlıklarına başlandı.  Bilgisayar ve telefonunuzdan bağımsız olarak komut vermenizi sağlayacak hatta akıllı ev sistemine bile uyarlanarak hayatınıza yeni bir kolaylık sunacak olan Apple tarafından tasarlanan Siri tabanlı akıllı asistanı çoktan ilk tanıtım aşamalarına başladı bile.

2016 Eylül ayından beri test aşamasında olan bu akıllı hoparlör Apple Siri Speaker olarak adlandırılmakta. Bu akıllı hoparlör; tasarım olarak silindir şeklinde bir yapıya sahip ayrıca bir adet woofer ve 7 adet tweeterdan (tiz hoparlör) oluşmakta. 2GB RAM’a sahip olacağı söylenen bu teknoloji harikasında işletim sistemi olarak İOS’un bir versiyonu kullanılmakta. Henüz tanıtım aşamasında olan akıllı hoparlör, 5-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen Apple Worldwide Developers Conference WWDC 2017 (Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde sahnede olması planlanıyor. Her yıl yenisi düzenlenen bu önemli etkinlik için davetiyeler çoktan hazırlanmış olup, yaklaşık 5 bin kişilik bir katılım beklendiği söyleniyor.

En büyük iki rakibi Google Home ve Amazon Echo olacağı öne sürülen yorumlara bir yenisi de Apple ürünlerine istinaden analizleriyle ünlü Analist Ming-Chi Ko’dan geldi.  Min-Chi Ko, E-ticaretteki başarısı ile bilinen Amazon’un tasarımı olan Amazon Echo’ya rakip olabileceği hususundaki iddiasını öne sürdü. Beats hoparlör ile Siri’nin birleşim temelinden oluşan bu ürünün, diğer hoparlörlerden farklı olarak ekrana sahip olacağı söylenmekte. Apple’ın tanınmış isimlerinden Phil Schiller, ekrana sahip olmanın diğer ürünlere göre büyük avantaj sağlayacağını söylemekte. Apple Siri Speaker olarak adlandırılan bu hoparlörün fiyat aralığının diğer hoparlörlere yakın olacağı beklenmekte.

Amazon Echo’dan oldukça memnun kalan tüm tüketicilerin gözü şimdi heyecanla bu yeni ürün üzerinde. Tüm ilgi beklenen Iphone 8 üzerindeyken, şu an Apple kullanıcıları Siri Speaker’ın tanıtımını beklemekte. Farklılığı ve fiyat aralığı ile her daim gündemde olan Apple, bu kez yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 5-9 Haziran arası sürecek olan WWDC konferansı sonrasında, Apple Siri Speaker kendini dünyaya tanıtacak ve piyasaya sürülemeye hazır konumda olacak.

Cevap bırakın