Yeni Nesil Atari, Ataribox Görücüye Çıktı

Oyun konsollarının atası olarak gösterilen Atarilerin devri uzunca bir süre önce son buldu. Genelde 2 boyutlu oyunlar, düşük grafiklerle öne çıkan Atariler, oyun konsollarından sonra adeta tarihin tozlu sayfalarına kaldırıldı. Tabi her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş olsa da hala potansiyel bir kullanıcı kitlesi olan Atari teknolojisini yeniden canlandıracak adımlarda gelmiyor değil. Bu adımların başındaysa Ataribox geliyor.

Ataribox

Bu alanda en başarılı firmalarsan biri olan Atari tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan ve hemen arkasından da sınırlı da olsa duyurusu gerçekleştirilen Ataribox yeniden eski teknolojiyi canlandıracak gibi duruyor. Peki, Ataribox özellikleri neler? Daha detaylı olarak bakalım.

Ataribox Eskiye Dönüş Yapacak

İlk duyuruya göre bakacak olursak Ataribox tamamen özünü yansıtacak. Retro tasarımı ve ahşap görünümüyle beraber gelecek olan yeni cihazların, her iki nesil oyun tipine de uyum sağlamsı bekleniyor. Yani bir yandan eski oyunlar oynanabilecekken bir yandan da yeni nesil oyunların oynandığını göreceğimiz konsolların ne yazık ki teknik donanımının nasıl olacağı paylaşılmadı. Şirket bununda açıklamasını yaptı. Ataribox için kullanıcıların tepkisinin ölçüleceği ve bundan sonra teknik bilgilerin paylaşılacağı açıklandı.

Ancak bu şekilde konsolların tüm özelliklerini görmek ve yeni nesilde nasıl oyunlar ortaya koyacağını test etmek mümkün olacak. Şimdilik sadece belirtilen oyun desteği hakkında bilgimiz var. Ek olarak SD kart desteği, HDMI desteği, iki farklı renk seçeneği gibi ayrıcalıkları olacağı da açıklanan Ataribox konsolların, tasarımları da bir hayli dikkat çekeceğe benziyor.

Ataribox Ne Zaman Çıkacak?

Artık kesin olarak çıkış yapacağı ortaya çıkan yeni seri konsolların ne zaman çıkacağı konusunda net bir bilgi verilmedi. Fakat tepkiler olumlu gelecek olursa oyun devinin yıl sonuna doğru yeni seri konsollarını satışa sunması bekleniyor. Şimdiden büyük oranda beğeniyle karşılanan konsolların satış fiyatı ve geri kalan tüm bilgilerin ise açıklanmasını takip edeceğiz. Ataribox konsolları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktığında tüm bu bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca cihaz için paylaşılan videoya da haberimizde yer verdik.

Cevap bırakın