Yeni Nesil Droneler

Her geçen gün gelişen teknoloji ile insan hayatına yeni teknolojik ürünler girmeye devam ediyor. Son yıllarda teknoloji dünyasında en çok ilgi gören ve talep edilen ürünlerden birisi de yeni nesil drone cihazlarıdır. Drone cihazlarının gelişimine bağlı olarak kullanıldığı alanlarda farklılık göstermeye başladı.Hobi olarak kullanımının dışında üzerindeki kamera sayesinde televizyon alanında,kargo teslimatlarında da popüler olan ürünün geçen zamanla beraber farklı alanlarda da kullanımının artacağını söyleyebiliriz

 YÜKSEK ÖZELLİKLİ DRONE ÇEŞİTLERİ

GoPro Karma Drone Bu drone çeşidinin temel özelliğinin küçük boyutlara sahip ve kolay taşınılabilirliği olarak gösterebiliriz. Ürünün eksilerinden en belirgin olanı ise uçuş mesafelerinin iyi olmaması olarak söyleyebiliriz. Ürünün üzerindeki ekran sayesinde kamera ile çekilen görüntüler kayıt altına alınabilirken, cihaza ekstra bir kamera eklentisi yapmakta mümkün. Ürünün şarj süresi 17 dakika ile 25 dakika arasında değişmektedir.

DJI Mavic Pro Drone

 Ürün 2016 üretimi olup özellikle tasarımı ile büyük beğeni toplamıştır.Ürünün genel özelliklerini katlanabilirlik ve kolay taşıma olarak söyleyebiliriz.Ürünün kullanım süresine göre uçuş süresi 28 dakikaya kadar uzayabilmektedir.Yeni nesil droneun en iyi özelliği ise 5000 metre yüksekliğe kadar çıkabilmesidir.

 DJI Phantom 4

  Bu drone serisi yeni nesil drone denildiğinde adı en çok bilinen ve drone teknolojileri arasında en başarılı serilerden biri olarak söylenilebilir.Ürünün pil dayanma süresi kullanıma bağlı olarak ortalama 28 dakika gibi bir değere sahip.Ürünü öne çıkaran özelliklerini söyleyecek olursak şık tasarımı,uçuş süresi ve hızı diyebiliriz.Ayrıca ürün geliştirilen kendi yazılımı ile Apple cihazlarınada bağlanabilmektedir.

XİRO Xplorer G Drone

Ürünün en göze çarpan,belirgin özelliği olarak muhteşem tasarımını söyleyebiliriz.Cihazda kamera sistemi bulunmamasına karşın ürüne isteğinize bağlı olarak herhangi bir kamera bağlayabilirsiniz.Yüksek pil kapasitesi sayesinde ürün 30 dakikaya kadar uçuş imkanı sunmaktadır.Ürünün maksimum uçuş yüksekliği ise 1000 metredir.

Skeye Pico Drone

Seri dünyanın en küçük drone cihazı olma özelliği taşımaktadır.Avuç içine sığabilecek olan cihaz üzerindeki LED ışıklar ile uçuş sırasında kolaylıkla tespit edilebiliyor.Uçuş süresi 8 dakika olan cihazın buna ek olarak 30 dakikaya kadar tam şarj süresi bulunuyor.Ürünün maksimum yükselme değeri 50 metredir.

 

 

Cevap bırakın