Yeni Ryzen İşlemciler Fiyat Olarak Kullanıcıyı Memnun Edecek

AMD, yeni Ryzen işlemciler üzerinde çalışıyor. Bu işlemciler 2.nesil olarak ifade ediliyor. Fiyat anlamında kullanıcıların beklentilerini karşılayacak gibi gözüküyor.

Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünenler eğer AMD sistemi tercih edeceklerse kuşkusuz bu ay tanıtılacak olan yeni 2.Nesil Ryzen işlemcileri bekliyorlar. Bu işlemciler 19 Nisan 2018 tarihinde resmen raflarda yerini alacak. Oyuncuların seveceği sürpriz ise söz konusu modellerin beklenenden daha ucuz bir fiyattan satışa çıkacak olması.

Ortaya çıkan bilgilere göre Ryzen 7 2700X işlemci birimi 329 Dolardan, Ryzen 7 2700 299 Dolardan, Ryzen 5 2600X ürünü 229 Dolardan ve Ryzen 5 2600 da 199 Dolardan satışa sunulacak. Belirtilen fiyatlara AMD’nin bu işlemciler için hazırladığı CPU soğutucusunun da dahil olduğunu belirtelim.

Intel ile  AMD arasında işlemci kategorisinde yıllardır büyük bir rekabet olduğu biliniyor. Apple her ne kadar bu rekabette geride kalmış gibi gözüksede aslında son zamanlarda Ryzen serisi ile çok önemli işler yaptı. Intel’in Spectre skandalından sonra da AMD’nin önünün biraz daha açıldığını söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan bu fiyatlar, ikili arasındaki rekabeti daha da üst seviyeye çıkaracak gibi gözüküyor. AMD Ryzen ürünlerini uygun bir fiyattan satın almak mümkün olacağa benziyor. Fakat elbette Türkiye’deki vergilendirmeler de bu konuda kritik rol oynayacaktır.