Yıldırımın Nereye Düştüğünü Öğrenebileceğiniz İlginç Web Aracı!

Yeni yazımızda bir yıldırımın nereye düştüğünü tespit edip size gösterebilen enteresan ve şaşırtıcı bir web aracından bahsedeceğiz . İşte ayrıntılar…

Bazen olukça ilginç internet projeleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir yıldırımın nereye düştüğünü gösteren internet sitesi de bunlar arasındaki en ilginçlerinden biri kuşkusuz. Bahsedeceğimiz internet aracının alan adı lightningmaps.org şeklinde olup adres çubuğuna lightningmaps.org yazarak ulaşabiliyorsunuz. Dünya çapında bir internet sitesi olan lightningmaps.org internet sitesi üzerinde yağmurlu bir günde etrafınıza düşen yıldırımların yerini tespit edebiliyorsunuz.

Peki ne işe yarayacak?

Lightningmaps aracı açıkçası günlük hayatınız esnasında sürekli olarak işinize yarayabilecek bir araç değil. Belki ayda yılda bir ihtiyaç duyacağınız bir araç ancak kesinlikle işe yarayabilen bir araç çünkü örneğin çok yakınınıza şimşek düştü ve siz yıldırımın nereye çarptığını öğrenmek istediniz diyelim. Bu durumda web aracı size yıldırımın nereye düştüğünü gösteriyor. Araç aynı zamanda bulutlar ve yağmur haritasını da gösterebilmekte. Bunun da yine güzel bir özellik olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Kullanıcıların lightningmaps aracının arayüzünü de kendi zevklerine göre değiştirebilme imkanı bulunuyor.

Cevap bırakın