Yılın En İyi Antivirüs Prorgamı Seçildi 

Antivirüs programları arasında geride bıraktığımız 2018 yılının en iyi güvenlik yazılımları belli oldu. Araştırmayı AV-Comparatives gerçekleştirdi. 

Günümüzde özellikle akıllı telefonlar büyük teknolojilere ulaştı ancak her an internete bağlı olmaları elbette büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Her akıllı telefonda muhakkak iyi bir antivirüs programı bulunması gerekiyor.

AV-Comparatives isimli araştırma şirketinin araştırmalarından yola çıkan Avast, güzel bir haber aldıklarını, yılın en iyi antivirüs programı olarak Avast’ın seçildiğini duyurdu. 2018 yılında belli aralıklarla testler gerçekleştiren Av-Comparatives, yıl genelinin en iyi antivirüs programı olarak Avast’ı seçerken, her ayında yüksek puan aldığını ayrıca vurguladı. Avast özellikle Bitdefender ile kıyasıya bir mücadele içerisinde.

Avast Başkanı konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Açıklamasında  kripto para madenciliği saldırıları, bankacılık truva atları, oltalama teknikleri ve daha pek çok saldırı tekniğinin her geçen gün daha zorlu bir hale geldiğini ifade ederek, bunlara karşı Avast’ta odaklandıkları şeyin teknolojik ilerleme ve yenilik olduğunu söyledi.

Avast’ın ardından ikinci sırada yer alan antivirüs programı ise Bitdefender oldu. Üçüncü sıradaki uygulama ise Kaspersky idi. Listede en çok dikkat çeken noktalardan biri de AVG Antivirüs Free yazılımının başarısı oldu. Ücretsiz antivirüsler genellikle her anlamda koruma sağlamaz ve pek yüksek puan alamazlar fakat AVG, genel listede beşinci sırada oldu. Ücretsiz antivirüs yazılımları arasında ise birinci sırada yer alıyor.