Kaliteli 5 Ücretsiz Antivirüs Programı 2017

2017 yılı için geçerli olmak üzere en kaliteli 5 ücretsiz antivirüs programını sizler için yayımlıyoruz.

1- Avast Free Antivirüs

Avast Free Antivirüs, bilgisayarınız için etkili taramalar yapan kaliteli bir virüs programıdır. Geçtiğimiz günlerde güvenlik firmaları tarafından yapılan yoğun araştırmalar sonucunda en iyi ücretsiz antivirüs programı seçilmiştir. Güçlü bir güvenlik duvarı bulunan Avast, internette özgür dolaşmanızı sağlıyor. Ancak Avast’ın optimizasyon anlamında pek çok özelliğini ücretli yaptığını, bu yüzden eğer hem optimize ayarlarını yapabileceğiniz hem de bilgisayarınızı koruyabileceğiniz ücretsiz bir antivirüs programı arıyorsanız Avast’ın tam olarak işinize yaramayacağını söyleyelim. Dosya kilitleme, optimizasyon sorunlarını düzeltme, performans iyileştirme v.b. özellikleri maalesef ücretlidir. Ancak virüs koruma alanında yukarıda da ifade ettiğimiz gibi çok kaliteli bir programdır.

2- BitDefender Antivirüs Free Edition

Güçlü bir korumanın yanında ücretsiz bir antivirüs yazılımı olmasına rağmen 7-24 teknik destek sunmaktadır. Aynı zamanda kolay bir arayüzü bulunan program bilgisayarınız için ideal ücretsiz antivirüs yazılımlarındandır.

3- AVG Antivirüs Free 2017

AVG, giderek popülerliğini arttıran kaliteli bir antivirüs yazılımı olup, ücretsiz antivirüs yazılımları arasında epey iddialıdır. Güçlü korumasının yanında arka planda kendi güncelleştirmelerini otomatik olarak çabucak yapması ve bunu yaparken sistemi yormaması önemli bir  atısıdır.

4- Avira Free Antivirüs

Avira da son zamanlarda dikkat çeken antivirüs programlarından biridir. Sadece ev kurulumuna izin veren ve kurulumları da açıkçası biraz uzun süren Avira, yine de işletim sisteminizi yormadan kaliteli bir şekilde çalışıyor. Etkili taramalar yapan Avira pek çok virüs türünün kabusu.

5- Comodo Antivirüs

Comodo, bilgisayarınız için yüksek bir yapay zeka ile hizmet veriyor. Tanınmayan dosyaları otomatik olarak mercek altına alıp inceliyor ve bunu yaparken kullanıcıyı meşgul etmiyor. Tanınmayan dosya ile virüslü dosya arasındaki farkları iyi ayırt edebiliyor. Uygulamanın oyun modunun bulunmaması ise önemli bir eksiklik olarak dikkat çekiyor.

Cevap bırakın