Zenfone 5Z Telefonu İçin Yeni Önemli Bir Güncelleme Çıktı

Akıllı telefonların donanımsal özelliklerinin önemi kadar yazılımsal olarak da desteklenmeleri, güncellemeleri zamanında almaları son derece mühim bir konu. ASUS bu konuya dikkat eden markalardan biri.

ASUS, şimdi Zenfone serisinden 5Z akıllı telefonu için yeni bir yazılım güncellemesine yer verdi. Yayınlanan güncelleme telefon için hem iyileştirmeler hem de güvenlik yamaları sağlıyor.

Güncellemeyle birlikte güvenlik düzeltmeleri kullanıcılarla buluşturuluyor ve aynı zamanda hafıza kart okuma sorunu da tarihe gömülüyor. Bu açıdan bir hayli önemli olan güncelleme aynı zamanda performans konusunda sağladığı iyileştirmelerle de bir hayli gerekli hale geliyor. Kullanıcılar güncellemeyi cihazları için aktif hale getirerek daha güvenli ve stabil bir Zenfone 5Z deneyimine erişebilir.

Zenfone 5Z güncellemesinin içerisinde Temmuz ayına ait güvenlik paketlerinin de bulunduğunu belirtelim.

Telefonun özelliklerini hatırlayalım;

Cihazda 6.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde ekran bulunmakta olup bu ekran 2.5D kavisli cam yapısına sahip ve Gorilla Glass teknolojisi ile korunuyor. Cihaz Snapdragon 845 işlemciyle çalışıyor ve Adreno 630 GPU içeriyor. Telefonda 6 GB RAM – 128 GB depolama alanı ve 8 GB RAM – 256 GB depolama alanı olmak üzere iki seçenek bulunuyor. İlk etapta Android Oreo işletim sistemiyle piyasaya sürülen telefon daha sonrasında Pie güncellemesine kavuşmuştu.

Cevap bırakın