Zoom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni yazımızda Zoom uygulaması ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. Zoom nedir ve özellikleri nelerdir? İşte tüm detaylar…


Popüler konferans uygulamalarından biri olan Zoom, özellikle korona virus dönemiyle beraber epey yaygın hale geldi. Uzaktan çalışma, uzaktan eğitim gibi işlemler için yaygın olarak kullanılan Zoom uygulaması bulut tabanlı bir yazılım olarak öne çıkmakta olup sahip olduğu özelliklerle kullanıcılara görüşmeler hususunda önemli kolaylıklar sağlıyor.


Zoom uygulamasının öne çıkan özellikleri:


Anlık mesajlaşma imkanı sunması, VoIP temelli sesli konferans imkanı, HD çözünürlüklü görüntülü sohbet ve konferans yapabilme yeteneği, ekran paylaşabilme imkanı ve ortak yazı tahtası gibi önemli fonksiyonlara sahiptir.


Zoom uygulaması tıpkı diğer mobil uygulamalar gibi sanal mağazalar üzerinden kolay bir şekilde edinilebilen, ücretsiz olarak kullanılabilen bir yazılımdır. Zoom’u kullanabilmek için internet sitesinden sağ üst kısımda bulunan butona tıklayıp yeni bir toplantı oluşturun ve görüntülü, görüntüsüz konferans seçeneklerinden size uygun olanı seçin. Ardından internet sitesi size uygulama içerisine yönlendirip yeni bir toplantıyı başlatacaktır. Eğer elinizde bir davet bağlantısı bulunmaktaysa kopyalayıp tarayıcıya yapıştırarak da katılım sağlayabilirsiniz.


Zoom kullanırken konferans sırasında konuşmadığınız zaman mikrofonunuzun sesini kapatabilir ve böylece gürültü kirliliğinin önüne geçebilirsiniz. Bunun için görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz sırada mikrofon işaretinin üzerine tıklamanız yeterlidir.


Zoom uygulaması özellikle verimli iletişim kurabilmek amacıyla kullanılabilecek bir yazılım olup ortalama bir çalışma ekibi için gereken tüm özellikleri sunuyor. Eğer Zoom alternatifi bir uygulama arıyorsanız Google Meet, Teams, Skype gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz.


Cevap bırakın