Zotac Yeni Bilgisayar Sistemlerini Duyurdu

Bilgisayar donanımları alanında bilinen bir marka olan Zotac, yeni bilgisayar sistemlerinin duyurusunu gerçekleştirdi. Sunduğu iki cihaz da üst seviye performans odaklı. 

Zotac, oyuncular için özel masaüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu bilgisayarlardan biri orta segment diğeri ise üst segment sınıfta yer alıyor. Tasarım olarak ikisinin de Xbox One konsolunu epey andırdığını söyleyebiliriz. Mini-ITX boyuttaki bu kasalar çok ufak olmalarına rağmen güçlü soğutma performansı göz önüne alınarak hazırlanmışlar.

Üst segment olan cihaz temel olarak Intel i7 7700 işlemci ve GTX 1070 Ti grafik kartı üzerine kurulu. Orta segment bilgisayarında ise i5 7400 işlemci ve GTX 1060 6 GB grafik kartı yer alıyor. Bu işlemci ve grafik kartlar günümüzün Intel ve NVIDIA tarafında en güncel donanımlarıdır. Oyuncular bu bilgisayarlarla uzun yıllar kasma problemi yaşamadan yüksek ayarlarda oyun oynayabilir.  Fakat tabii işin fiyat performans tarafı da oldukça önemli. Müşterilerin bu iki bilgisayara ilgi gösterebilmesi için fiyatlarının uygun olması gerekir.

Peki Fiyatları Ne Kadar?

Zotac şu an için herhangi bir fiyat açıklamadı. Aynı zamanda çıkış tarihleri ile ilgili olarak da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Yakın zamanda bunların da belli olması bekleniyor.

Cevap bırakın