150 milyon Volkswagen!

Volkswagen, 28 Mayıs 1937’de Almanya’da kuruldu. Kurulduğu yıldan bu yana 79 yıl geçti. Şu anda 50 farklı şehirde 14 ülkede üretimine devam etmekte ve geçtiğimiz günlerde markanın yaptığı açıklamaya göre 150 milyonuncu Volkswagen Almanya’nın Wolfsburg kentinde bulunan fabrikanın üretim bandından indi.

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde ve dünyada emisyon hilesi ile gündemden uzun süre düşmeyen Volkswagen, bu kez karşımıza bir başarı hikayesiyle dönüyor. Marka 150 milyon üretim adedine ulaştı. 150.milyoncu model ise mavi bir Golf GTE! Bir başka bilgi de, üretilen Golf GTE Golf modelleri arasında 34.milyonuncu araç. Yani Volkswagen toplamda 7.jenerasyon dahil 34 milyon Golf üretti.

Diğer Modellerin Üretim Sayıları

Marka ayrıca tarihinde 17 milyon Polo, 19.5 milyon Jetta ve 20 milyonu aşkın Passat üretti. Herkesin “kaplumbağa” olarak bildiği model olan Beetle ise 21.5 milyonuncu kez üretim sahasından çıktı.

Bu Sene 10 Yeni Model

Bugün, Volkswagen elinde 60 dan fazla model barındıran bir dev. Sadece bu yıl 10’dan fazla model sunacağı da açıklamalar arasında yer aldı. Tüm dünyada da özellikle Avrupa kıtasında daha çok gündemde olan elektrikli araçlara Volkswagen uyum sağlayacak. Yapılan açıklamalara göre 2025 yılında 1 milyon elektrikli Volkswagen yollarda olacak.

Son olarak Volkswagen’nin CEO’su Herbest Diess ise: “150 milyonuncu Volkswagen’i Volkswagen için iyi bir gelecek olarak görüyorum. Bu marka bana çok fazla şey ifade ediyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın