Adım Adım Sona, Twitter Yine Zarar Etti

Sosyal medya uygulamaları içerisinde 3 büyük uygulamadan biri olarak gösterilen Twitter, son dönemde çok sıkıntılı günler yaşıyor. Facebook ve Instagram’ın elde ettiği yükseliş oranlarına baktığımız zaman zaten Twitter’ın düşüşü öne çıkıyordu. Fakat tüm bunlarla beraber uygulama son bir yıldır çok ciddi bir şekilde düşüşe geçmeye başladı. Bu düşüşü durdurmak adına yapılan güncellemeler ve gelen yeni özelliklerle beraber Twitter yeniden yükselmeye de çalışmıştı. Uygulama bu süreç içerisinde gece modu, arka plan eklentileri, canlı yayın ek uygulaması gibi birçok eklentiyi kullanıma sunmuş fakat yine istediğini alamamıştı.

Twitter Neden Çöküşe Geçti?

Uygulamanın genel olarak düşüş yaşaması ve alınan tüm önlemlere karşı bu düşüşün durdurulamaması çöküşün devam etmesine neden oldu. Son olarak sosyal medya devi geçtiğimiz sene zarar ettiğini açıklamıştı. Kullanıcı sayılarında çok bir düşüş yaşamamış olsa da aktiflik konusunda ciddi oranda düşüş yaşandığı da ortaya çıkmıştı.

Twitter

Bu sene atılan tüm adımlardan sonra uygulama yeniden artıya geçer düşüncesi hakim olsa da çok kısa bir süre önce yapılan açıklama tüm umutları söndürdü. Yeniden yükseliş mücadelesi verecek olan Twitter’ın bu yılda düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Hatta açıklanan bilgilere göre bu sene zarar artışı da yaşandı. Twitter son açıklanan bilgilere göre bu sene 116 milyon dolar zarar açıkladı. Sürekli keseden yemeye devam eden uygulamanın, yaşadığı en kötü gelişme ise kullanıcı sayılarında oldu. Açıklanan zarardan daha da önemlisi uygulama aktif kullanıcı sayılarını da arttıramadı.

Geçen senede olduğu gibi 328 milyon kullanıcı sayısında kalan uygulamanın haliyle gelirlerinde de bir düşüş ortaya çıktı. Ciddi bir çöküş dönemine girdiği belirtilen uygulamanın rakiplerinin ise epey bir yükseliş yakaladığını da biliyoruz. İlk olarak Facebook’un 2 milyar kullanıcı sayısını geçmesi hem de Instagram’ın 700 milyon kullanıcı sayılarını bulması bir dönem bu iki uygulama ile yarışan Twitter uygulamasının ne kadar kötü bir duruma doğru ilerlediğini göstermekte. Konu hakkında uygulama yetkilileri nasıl adımlar atacak? Merak konusu.

Cevap bırakın