Twitter Hem Mobilde Hem Windows’ta Yenileniyor

Twitter uygulaması hem bilgisayarlar hem de mobil platform için yenileniyor. Uygulama yeni güzel özelliklere kavuşuyor. İşte ayrıntılar… 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, karşımıza sürekli pek çok yenilikle çıkıyor. Şimdi de Twitter ekibi tarafından uygulamanın hem bilgisayar hem de mobil yüzünün değiştirilmesine karar verildi.

Yeni geliştirici araçları hazırlayan ve bunları en yakın zamanda kullanıma sunmayı hedefleyen Twitter, resmi mac uygulamasından da vazgeçmiş gibi gözüküyor. Pek çok üçüncü taraf uygulama geliştiricisi için özel denetimler başlatacak olan platform, Facebook’un yaşadığı skandalları yaşamak istemiyor.  Bu yüzden üçüncü taraf uygulamaların yetkilerinin daraltılması bekleniyor.

Gerçek zamanlı güncellemeler için destek sunulmaya başlandı

Twitter Lite ile Twitter Windows uygulamalarında retweet ve beğeni sayılarının gerçek zamanlı olarak güncellenmesi gündeme gelmişti. Twitter ekibi bu özelliği resmen kullanıma sundu. Her ne kadar çok büyük bir değişiklik olmasada platformun daha güncel görünmesi açısından önem teşkil ediyor.  Özellikle yerel uygulamalardan faydalanmayan kullanıcıların hoşuna gidecektir.

Twitter’a son zamanlarda ekstra bir ilginin olduğunu da ifade etmemiz gerekiyor. Özellikle Facebook’u bırakan kişiler şu sıralar Twitter üzerinde vakit geçirmeye başladı ve yeni gözdeleri Twitter, Instagram gibi platformlar oldu.