Twitter Android Uygulamasının Emoji Sistemi Değişiyor

Popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter güncelleniyor. Android uygulamasına yeni bir emoji seti ekleniyor. 

Google’ın Android işletim sisteminde emojiler konusunda bir problem olduğu biliniyor. Söz konusu problem Twitter uygulamasını etkiliyor. Hali hazırda Android işletim sisteminin emoji sistemini kullanan Twitter, önümüzdeki süreçte bu sistemi değiştirmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Özellikle iOS Twitter uygulamasında yaşanan emoji sorunu dikkat çekiyor. Bu sorun, iOS emoji kütüphanesinde yer alan fakat Android işletim sisteminde bulunmayan emojiler tweetlere dahil edildiğinde ortaya çıkıyor. Emojiler görülmesi gerektiği gibi değil, emojiler yerine kutuların yer alması ile sonuçlanıyor.

Twitter bu nedenlerle kendi emoji sistemiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu emoji sisteminin ismi ise Twemoji olacak. Twemoji seti hali hazırda bir süredir Twitter tarayıcı sürümünde zaten kullanılmakta. Artık Android ve iOS Twitter uygulamalarında da yine bu sistemi göreceğiz.

Twitter uygulaması tıpkı diğer sosyal medya uygulamaları gibi sürekli geliştiriliyor ve yeni özellikler ekleniyor. Kullanıcıların farklı cihazlarda farklı emojiler göndermesi, karşı tarafın bu emojiyi tanımlayamamasıyla sonuçlandığı için yeni Twemoji sistemi oldukça yerinde bir karar gibi gözüküyor. Bakalım ünlü sosyal medya devi ilerleyen süreçte daha ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacak?