Android Cihazın Bit Değerlerini Öğrenme Yöntemi

Bilgisayarlarda olduğu gibi Android cihazlarda da 32 Bit, 64 Bit gibi özellikler vardır. Peki sizin telefonunuzun hangi bit değerine sahip olduğunu hiç merak ettiniz mi? Hazırladığımız bu makalede bit değerlerini nasıl öğrenebileceğinizi detaylarıyla anlatıyoruz.

Android’de hem işlemcinizin hem işletim sisteminizin bit değerlerini öğrenebilirsiniz. Şu an hali hazırda bilgisayarlarda 32 bit tarihe karışmış durumda. Bunun önümüzdeki süreçte akıllı telefonlar için de olacağı söylenmekte. Eğer cihazınızın durumunu merak ediyorsanız AnTuTu Benchmark programını indirerek işe başlayabilirsiniz.

Programı güvenli bir kaynaktan indirdikten sonra çalıştırın ve Info sekmesine tıklayın. Info kelimesi İngilizce bir terim olup bilgi anlamına geliyor. Adı üzerinde Info’ya dokunduğunuzda cihazınız ile ilgili bilgileri ayrıntılarına kadar veriyor. Hem işletim sisteminiz hem donanımlarınız ile ilgili özellik bilgilerine bu kısımdan ulaşabilmektesiniz. Info sekmesinde Android yazısı göreceksiniz. Sürümün hemen altında da bit değeri yazmaktadır. Böylece Android işletim sisteminizin bit değerini öğrenmiş olursunuz.

İşlemci bit değerini öğrenmek için de yine Info sekmesinden bu defa CPU başlığının altındaki değere bakın. Hem CPU modelinizin hem de Bit değerinin yazdığını göreceksiniz.

Cevap bırakın