Android Cihazlarda Kablosuz Transfer Yapma Yöntemi

Android cihazlarda kablosuz bağlantı ile dosya transferi yapmanın inceliklerini anlatıyoruz.

Bu transfer işlemi için bir yardımcı program kullanacağız. Bizim size önerdiğimiz program Portal – WiFi File Transfers’tir.

Uygulamayı cihazınıza indirip çalıştırın.

Aktarıma başlamadan önce aktarma yapacağınız bilgisayarın ve android cihazınızın WiFi ile birbirlerine bağlı olup olmadığını kontrol edin.

Bilgisayarınızın tarayıcısını açıp adres çubuğuna portal.pushbullet.com/ adresini yapıştırıp devam edin.

Karşınıza doğrulama ekranı gelecek. Bu ekran tıpkı WhatsApp Web’in doğrulama sistemine benziyor. Telefonunuzdaki Portal – WiFi File Transfer uygulamasındaki kod ile bilgisayarınızın tarayıcısında yani Web sürümünde bağlantı kurmanız gerekiyor. Böylelikle onaylama işlemini yapıyorsunuz.

Scan butonuna basmanız ile birlikte android cihazınızın kamerasına bağlanırsınız. O kamerayı bilgisayardan girdiğiniz web sürümündeki koda doğru tutacaksınız yani o kodu kameranın okumasını sağlayacaksınız.

Barkodun tamamlanmasını bekleyin. Tamamlanmasının ardından bir onay mesajı gelecektir.

Şimdi yapmanız gereken şey; Android cihazınızdaki dosyaları web sürümüne yani bilgisayarınızın tarayıcısından açtığınız portal sitesine göndereceksiniz. Bunun için göndermek istediğiniz dosyanın üzerine basılı tutup portal web sayfasındaki boşluğa sürüklemeniz yeterlidir. Dosya transferi işlemlerinizi kablosuz bir şekilde bu yöntem ile her daim yapabilirsiniz.

Cevap bırakın