Twitter’da Tweetlere Gelen Yanıtları Gizleme Yöntemi

Yeni yazımızda Twitter sosyal medya uygulamasında tweetlere gelen yanıtların nasıl gizlenebileceğine değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter, her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ediyor. Twitter’a 2019’un Temmuz ayında kullanıcılara tweetlere gelen yanıtları gizleme imkanı sunulmuştu. Bu özellik sayesinde tweetlere gelen yanıtlar gizlenebilmekte. Peki bunu nasıl yapacağız? Hemen bahsedelim:

Gelen yanıtları gizlemek için gelen yanıtın sağ tarafında bulunan gri okun üzerine tıklayın ve Yanıtı Gizle komutunu verin. Böylece gelen söz konusu yanıtı gizleyebilecek ve artık görmeyeceksiniz.

Yanıtları gizleme özelliği, bir kullanıcıyı engellemek istemediğinizde ancak gönderdiği tweeti görmek istemediğinizde gayet makul bir seçenektir. Pek çok kullanıcı için kurtarıcı niteliğinde olan bu eylemi uyguladığınız zaman karşı tarafa herhangi bir bildirim de gitmeyecektir.

Gizlediğiniz bir yanıtı kolay bir şekilde geri de alabilmektesiniz. Böylece fikrinizi değiştirirseniz kolayca eski haline getirebilme imkanı tanınıyor.

Cevap bırakın