Twitter Kullanıcı Adı ve Mail Adresini Değiştirme Yöntemi

Twitter’ın masaüstü ve mobil sürümünde kullanıcı adı ile mail adresini nasıl değiştirebileceğinizi anlatıyoruz.

Sosyal medya platformlarından Twitter’da kullanıcı adınızı ve mail bilgilerinizi hesabı açtıktan sonra da istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

Masaüstü sürümü için kullanıcı adı ve mail değişikliği;

Bunun için ilk olarak tarayıcımızı açıp Twitter sitesine girelim. Siteye girdikten sonra giriş yapalım ve sağ üst köşedeki arama kutucuğunun yanında bulunan profil fotoğrafımızın üzerine bir kez tıklayalım. Ardından Ayarlar ve Gizlilik bölümüne tıklayalım.

Ayarlar ve gizlilik bölümüne girdiğinizde en üst kısımda kullanıcı adı, onun hemen altında da mail alanı bizleri karşılıyor. Bu alanlardan kendimize göre değişikliği yaptıktan sonra alt kısımda bulunan Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayalım.

 

Android ve iOS için kullanıcı adı ve mail değişikliği;

Mobil platformdaki Twitter uygulamasında kullanıcı adı ve mail değişikliği için ise ilk olarak Twitter uygulamamızı açalım. Ardından Ayarlar ve Gizlilik öğesine, daha sonra Hesap öğesine dokunun. Hesap öğesine girdiğinizde kullanıcı adı ve mail ile ilgili bilgilerinizi göreceksiniz. Üzerlerine dokunarak yeni bilgiler atayıp Bitti öğesine dokunarak işlemlerinizi kaydedebilirsiniz.

Cevap bırakın