Akıllı Telefonlardan Oyun Oynamak Giderek Yaygınlaşıyor

Gamer terimi özellikle son yıllarda hayatımızın içerisinde. Türkçesi olarak ‘Oyuncu’ şeklinde ifade edebileceğimiz bu terim, özellikle PC ve oyun konsolları ile karşımıza çıkıyor. Ancak artık akıllı telefonlarda da çok yaygın bir hale geliyor.

Aslında oyunlar akıllı telefonlar için uzun bir zamandır sunuluyor. Fakat bunlar genellikle zaman öldürmek için kullanılan ufak projeler olup, simulasyon tadındaki veya film tadındaki, en önemlisi başarı odaklılığı anlamında  PC ve konsollara göre çok daha farklı bir konumda. Ancak artık bu konum epey farklılaşıyor.

ASUS geçtiğimiz günlerde bir ouyncu akıllı telefonu duyurdu. Söz konusu modeller, oyunlarda en iyi performansı alabilmeniz için özel olarak geliştirildi. ASUS şirketi normalde PC oyuncu ekipmanları sunmasıyla ön plana çıkarken artık oyuncu telefonları da üretmesi dikkat çekiciydi. Yine Razer tarafından sunulan oyunculara özel modeller, hem ses hem grafik kalitesi anlamında kullanıcıya istediğini sunabiliyorken, aynı zamanda oyunculara özel tasarım dengesi ile de dikkat çekiyordu.

Gecikme sorunlarının önüne geçen, oyuncular için tamamiyle uyumlu akıllı telefonların geliyor olmasının yanında artık mobil alana da birbirinden iddialı oyunlar sunuluyor.  Artık rekabetçi pek çok kaliteli oyunu mobil platform üzerinden kolaylıkla oynayabileceksiniz. Mobil alanda başlayan bu oyuncu akımının ilerleyen süreçte bir klasik haline dönüşebileceğini düşünüyoruz.