Xiaomi Reklam Kaldırma Yöntemi

Xiaomi marka akıllı telefonlarda arayüzden kaynaklı reklamlar karşınıza çıkabilir. Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim göstermekteyiz.


Akıllı telefon kategorisinde son zamanlarda en fazla dikkat çeken markalardan biri olan Xiaomi, MIUI arayüzü ile çalışma sergiliyor. MIUI arayüzü genel itibariyle sevilsede kullanıcılıarın hiç hoşlanmadığı bazı yönleri var.


MIUI 10 arayüzü cihazlarda pek çok reklam görüntülenmesine sebep olmakta. Bu reklamlar kullanıcıları bir hayli rahatsız edebilmekte. Bazı yöntemlerden yararlanarak çıkan bu yerel reklamları aşmanın mümkünatı bulunmakta.


Reklamların önüne geçmek için yapılması gereken ilk şey Ayarlar ekranını açıp oradan da Ek Ayarlar yolunu izlemek ve daha sonra Gizlilik sekmesine geçmek. Gizlilik sekmesi içerisinden Reklam Servisleri yazısına girin ve Öneriler’i kapalı hale getirin. Böylece önerilere dayalı reklamlar artık çıkmayacaktır.


Tarayıcı reklamlarını engellemek için ise yapılması gereken şey Gizlilik ve Güvenlik sekmesinde yer alan Tavsiyeleri Al seçeneğini deaktif hale getiriniz. Ardından gelişmiş sekmesinde yer alan En İyi Siteler alanından Tavsiyeleri Al seçeneğini de kapatmayı unutmayınız.


Son olarak güvenlik reklamlarını kapatma adımının nasıl uygulanacağını da ifade edelim. Bunun için yapmanız gereken şey Ayarlar alanına girmek ve oradan da yine Tavsiye Al butonunu bulup bunu deaktif hale getirmektir.


Cevap bırakın