Şarjı Olan Telefonun Kapanması Sorununun Çözümü

İçeriğimizde bataryası dolu telefonun kapanma problemi karşısında uygulanması gereken yöntemlere ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz.

Akıllı telefonlarda batarya kuşkusuz ki en önemli donanımlardan biridir. Bataryanın dolu olması sayesinde telefonu kullanabiliriz. Batarya boş olduğunda ise güç olmayacağından telefon kapanmaktadır. Ancak bazı cihazlarda maalesef telefonun bataryası dolu iken de kapanma problemi meydana gelmektedir. Peki bu sorunun ortadan kaldırılması hususunda ne yapılması gerekiyor?

Akıllı telefonlarda batarya dolu olduğu halde cihazın kapanması sorununun meydana gelmesinin en büyük nedeni çok eski bir telefon kullanıyor olmanızdır.  Batarya ve elbette telefonun belirli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Batarya uzun yıllar, özellikle de sıklıkla kullanıldı ise dolayısıyla artık işlevini yitirmiş olacaktır. Bu durumda uygulanması gereken hamle ise batarya değişimi veya direkt olarak akıllı telefonun değişimi olmaktadır.

Bazen problem bataryadan da kaynaklanmayabilir. Mesela anakart arızası da meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da elbette kullanıcının anakart onarım yoluna gitmesi veya değişim gerçekleştirmesi gerekmektedir..

Telefonda batarya kaynaklı olan problemleri erteleyebilmek için cihazı kullandığınızda arka plandaki uygulamaları kapatıp, pil performansını sağlıklı tutabilecek bir kullanım alışkanlığı edinebilmek adına GPS’yi kullanılmadığı durumlarda inaktif hale getirip, aynı zamanda cihazı güneş ışığı altında uzun süre maruz bırakmamaya çalışın. Özellikle şarjda takılı durumda iken oyun oynamamaya çalışınız.

Cevap bırakın