Telefon Şarj Olmuyorsa Yapılması Gerekenler

Eğer akıllı telefonunuz şarj olmuyorsa neler yapabileceğinizi, sorunu nasıl düzeltebileceğinizi anlatıyoruz.

Akıllı telefonlar ile ilgili karşılaşılan en büyük problemler şarj problemleridir. Yapılan araştırmalara göre üç kişiden biri akıllı telefonu ile ilgili şarj sıkıntısı çekiyor. Akıllı telefon şarj olmuyorsa ilk olarak problemin neyden kaynaklandığı saptanmalı. Yani sorun telefonunuzda mı yoksa şarj aletinizde mi önce bunu anlamanız gerekiyor. Bunu anlamanın en güzel yolu da çalışan bir şarj aletini telefona takıp test etmek. Farklı şarj aletleri denemenize rağmen hala sorun devam ediyorsa o halde telefonuzun şarj filmi veya bataryası bozuk demektir veyahut bir temassızlık söz konusudur.

Bataryadan kaynaklanan problemlerde genellikle telefon şarj olur gibi gözükür ancak olmaz veya taktığınızda bir tepki vermez. Ancak giriş filminde bir sıkıntı var ise genellikle temassızlık oluşur. Bunu şarj girişini telefonun içinde biraz oynatarak anlayabilirsiniz. Eğer sıkıntı şarj girişinde ise işiniz biraz daha kolay olacak. Çünkü şarj filmleri günümüzde pek pahalı değil. Bunları isterseniz onarabilir isterseniz de yenisini taktırabilirsiniz. Bizim önerimiz yeni bir film taktırmak yani soketi komple değiştirmek daha sağlıklı olacak. Çünkü genellikle giriş kısmı onarılsada bir süre sonra tekrar sıkıntı çıkarır. Ancak sorunsuz olarak yenisi takıldığında daha uzun ömürlü olur. Tabii yenisini taktıklarında cebinizden çıkacak olan ücret de biraz artar. Eğer telefonunuzu kurcalamaya korkmuyorsanız film takmayı kendiniz de becerebilirsiniz. Var olan filmi çıkarıp yeni filmi takacaksınız ve işçilik ücreti de cebinizde kalmış olacak. Filmleri de internetten e-ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

Eğer sorun bataryada ise yine internetten yeni bir batarya sipariş edip takabilirsiniz. Batarya problemleri genellikle miladının dolmasından veya yanlış kullanımdan ötürü meydana gelir.

 

Cevap bırakın